Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Trener-obieżyświat ma nową pracę. Tym razem poprowadzi reprezentację Węgier

Vasja Bajc jest jedną z najciekawszych postaci w gronie trenerów skoków narciarskich. Słoweniec podjął się kolejnego nietypowego wyzwania, jakim jest praca z reprezentacją Węgier.

Daniel Ludwiński
Daniel Ludwiński
skoki narciarskie Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: skoki narciarskie
Jako skoczek Bajc nie wyróżnił się niczym szczególnym. W latach 80. był wprawdzie w reprezentacji ówczesnej Jugosławii i w jej barwach wystąpił nawet na igrzyskach w Sarajewie, jednak jego wyniki najczęściej były przeciętne. Kariera zawodnicza nie przyniosła więc Bajcowi sukcesów, ale jako trener stał się postacią dobrze rozpoznawalną przez kibiców.

Największy szkoleniowy sukces Słoweńca to bez wątpienia praca z Jakubem Jandą w momencie, gdy ten był numerem jeden na świecie. Wcześniej Bajc z dobrym skutkiem pracował też z Japończykami, jednak ostatnie lata w jego wykonaniu to już bycie na peryferiach świata skoków.

W dorobku trenera są okresy pracy z Hiszpanami, Turkami, czy Amerykankami. Obecnie doświadczony szkoleniowiec rozpoczął treningi z kolejną dość egzotyczną w świecie skoków reprezentacją, jaką są Węgrzy. Podopieczna Bajca, Virag Voros, w ostatni weekend debiutowała w kobiecym Pucharze Świata w Lillehammer, jednak w kwalifikacjach dwukrotnie zajmowała tam ostatnie miejsce.

Warto przypomnieć, że w 2016 roku Vasja Bajc zgłaszał chęć pracy ze skoczkami z Polski. Na trenera kadry wybrano jednak wówczas Stefana Horngachera.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Cienciała: Żyjemy chwilą, a naszą rolą jest wspierać syna. To rodzinna pasja


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Czy pod wodzą Vasji Bajca Węgrzy zaczną regularnie startować w Pucharze Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Skijumping.pl
Komentarze (2)
 • Żłopuś Zgłoś komentarz
  Bajc to trener jednego sukcesu . Teraz tylko krązy od jednej reprezentacji do drugiej ,niewiele przy tym osiagajac
  • yes Zgłoś komentarz
   Ma szanse na wielkie działanie. Na stronie FIS jest wymienionych (z imienia i nazwiska) dwóch aktywnych skoczków węgierskich: Active KELEMEN David M 15-01-2004 Koszegi SE Active
   Czytaj całość
   MOLNAR Florian M 14-03-2002 Koszegi SE Wymieniono jeszcze wielu nieaktywnych (w tym z niepełnymi danymi}, podano kilka dat urodzin (1975-2008). Przy urodzonym w 2008 podano w rozszerzeniu, że skakał w latach 1975-80 i jest na emeryturze ;)
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×