PŚ w Titisee-Neustadt: Polacy prowadzą po 1. serii! 142,5 metra Kamila Stocha!

Polacy prowadzą po pierwszej serii drużynowego konkursu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Drugie miejsce zajmują Norwegowie.

Piotr Ziemka
Kamil Stoch WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Zawodnicy z pierwszej i trzeciej grupy startowali z dziewiątej belki. Natomiast skoczkowie występujący w drugiej i czwartej kolejce ruszali z rozbiegu niższego o jeden stopień. Najlepiej wśród pierwszej jedenastki uczestników konkursu spisał się Słoweniec Tilen Bartol (128,7 punktu). Drugi wynik w tym gronie miał Piotr Żyła (133,5 metra i 128,1 punktu), trzeci Markus Eisenbichler (125 pkt), a czwarty Robert Johansson (122,7).

Maciej Kot skoczył 128,5 metra i zdobył 124,1 punktu. Polacy wyprzedzili wówczas Słoweńców. Najdalej w tej kolejce wylądował Daniel Andre Tande (139,5 m / 138,5 punktu). Z kolei 123 metry miał Karl Geiger i reprezentanci gospodarzy spadli na czwarte miejsce. Polska była druga ze stratą dziewięciu "oczek" do Norwegów.

Dawidowi Kubackiemu zmierzono aż 141,5 metra. Zwycięzca Letniej Grand Prix 2017 wywalczył 133,3 punktu. Anders Fannemel utrzymał prowadzenie Norwegii, ale ich przewaga nad Polakami zmniejszyła się do tylko siedmiu dziesiątych punktu.

Jeszcze dalej od Kubackiego poszybował Kamil Stoch. Zwycięzca konkursu Pucharu Świata w Titisee-Neustadt z grudnia 2013 roku miał taką samą odległość, jak w piątkowej serii treningowej - 142,5 metra. Szwajcarski sędzia Ernst Boesch ocenił skok Stocha na 20 punktów. Triumfator 65. Turnieju Czterech Skoczni uplasował się na pierwszej pozycji w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej tej rundy z dorobkiem 151,8 pkt.

W pierwszej serii podopieczni Stefana Horngachera zdobyli o 13,3 punktu więcej od zwycięzców zawodów drużynowych PŚ 2017/2018 z Wisły i Kuusamo. Początek drugiej odsłony rywalizacji zaplanowano na godzinę 17:05.