PŚ w Bad Mitterndorf: Anders Fannemel górą na drugim treningu, Kamil Stoch 14.

Anders Fannemel zdobył najwięcej punktów podczas drugiej w 2018 roku oficjalnej serii treningowej na skoczni Kulm położonej pomiędzy miejscowościami Tauplitz i Bad Mitterndorf.

Piotr Ziemka
Anders Fannemel Getty Images / Stanko Gruden / Na zdjęciu: Anders Fannemel
Skakanie rozpoczęto z piętnastej belki, a więc rozbiegu niższego o pięć stopni niż podczas poprzedniego treningu. Najdłuższą odległością osiągniętą w gronie dziesięciu pierwszych na liście startowej skoczków były 182 metry. Krótsze skoki w porównaniu do pierwszej piątkowej serii spowodowały wydłużenie rozbiegu na siedemnasty. Po 207-metrowym locie Kevina Bicknera wrócono jednak do piętnastej bramki.

Ponownie ponad 220 metrów skoczył Domen Prevc. Słoweniec wylądował na 226. metrze i został liderem z dorobkiem 140,3 punktu. W poprzedniej serii jako pierwszy wyprzedził go Peter Prevc. Tym razem triumfator mistrzostw świata w lotach narciarskich z 2016 roku rozegranych właśnie w Bad Mitterndorf zdobył o punkt mniej niż jego młodszy brat.

Ostatnia siedemnastka uczestników treningu startowała z czternastej belki. Najdalej w tym gronie wylądował Anders Fannemel, któremu zmierzono 220,5 metra. Trzeci zawodnik 66. Turnieju Czterech Skoczni zdobył 144,3 punktu. Drugie miejsce zajął inny Norweg - Robert Johansson.

W drugiej dziesiątce sklasyfikowano trzech Polaków. Czternasty wynik miał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Kamil Stoch. Szesnasty był Maciej Kot, osiemnasty Stefan Hula, 21. Dawid Kubacki, 22. Piotr Żyła, a 46. Jakub Wolny.