Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Kto zastąpi Kuttina? Austriacy poszukują nowego szkoleniowca

W Austrii trwają gorączkowe poszukiwania następcy Heinza Kuttina. Jeden z tamtejszych portali podaje nazwiska potencjalnych kandydatów.

Barbara Toczek
Barbara Toczek
Stefan Kraft Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Podczas wtorkowej konferencji prasowej, jaka odbyła się w Innsbrucku, ujawniono, iż Heinz Kuttin nie będzie już trenerem austriackich skoczków narciarskich. Wbrew pozorom, z dalszej współpracy zrezygnował sam zainteresowany, a nie Austriacki Związek Narciarski. Powodem miały być ataki i szykany, jakich Kuttin oraz jego rodzina doświadczyli po bardzo nieudanym sezonie 2017/18.

Obecnie nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi byłego szkoleniowca, który nim przyjął pod swoje skrzydła reprezentację Austrii, współpracował m.in z Thomasem Morgensternem. Jak donoszą jednak austriackie media, nowego trenera Austriacy będą szukać w pierwszej kolejności na rodzimym "podwórku". Portal laola1.at poszedł nawet o krok dalej i wymienił nazwiska osób, które teoretycznie miałyby szansę na objęcie prestiżowego stanowiska.

Wśród potencjalnych kandydatów znalazł się m.in Andreas Widhoelzl, były skoczek (a później bliski współpracownik Heinza Kuttina), Harald Rodlauer, były trener reprezentacji pań, oraz Alexander Diess, który niegdyś piastował funkcję szkoleniowca kombinatorów norweskich. Pada również nazwisko Andreasa Mittera, które jeszcze do niedawna trenował reprezentację Finlandii.

ZOBACZ WIDEO Piotr Żyła. Gitarzysta, który sprzedaje czapki


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Czy w kolejnym sezonie Austriacy wrócą do czołówki Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
laola1.at
Komentarze (1)
 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  A może powinni namówić Aleksandra Pointnera do powrotu ? To z jego nazwiskiem łączą się największe sukcesy austriackich skoków w XXI wieku. Ma 47 lat (1971r) prowadził kadrę w latach
  Czytaj całość
  2004–2014, podczas trzech zimowych igrzysk olimpijskich (w 2006, 2010 i 2014) oraz w czasie pięciu edycji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym (2005, 2007, 2009, 2011 i 2013)..... Ale to w końcu nie nasze zmartwienie.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×