"Mistrz Kamil Stoch". Polski skoczek będzie miał własny znaczek pocztowy

Wysyłając list, będzie można nakleić na kopertę znaczek z Kamilem Stochem. Mistrz olimpijski już drugi raz w karierze dostąpił takiego uhonorowania sukcesów.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Kamil Stoch Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Kamil Stoch w minionym sezonie potwierdził, że nieprzypadkowo uznawany jest za jednego z najwybitniejszych sportowców w Polsce. Skoczek Zębu zdominował konkurencję. Na igrzyskach olimpijskich zdobył złoty i brązowy medal. W mistrzostwach świata w lotach zgarnął srebro i brąz, a do tego dołożył zwycięstwo w Pucharze Świata, Turnieju Czterech Skoczni, Raw Air, Willingen Five oraz Planica 7.Poczta Polska postanowiła z tej okazji uhonorować 30-letniego sportowca. 14 kwietnia do obiegu trafią znaczki pocztowe z wizerunkiem skoczka oraz napisem "Mistrz Kamil Stoch". Fani będą mogli także kupić unikatowe koperty. Co ciekawe, znaczek zaprojektowała jego żona Ewa.
Poczta Polska Poczta Polska
Do sprzedaży trafi milion sztuk znaczków, a cena jednego to 3,70 zł. Tym samym kibice niebawem będą mogli wysyłać listy ze swoim ulubieńcem.

Co ciekawe, Stoch już drugi raz ma własny znaczek. Pierwszy raz w ten sposób został uhonorowany po igrzyskach olimpijskich 2014 w Soczi. Wtedy podobne wyróżnienie spotkało dwóch innych mistrzów olimpijskich, czyli Justynę Kowalczyk i Zbigniewa Bródkę.

ZOBACZ WIDEO Czy Kamil Stoch może być jeszcze lepszy? Ojciec skoczka zabrał głos


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Czy Stoch w przyszłym sezonie znowu wygra Puchar Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×