Roman Koudelka wygrał w Łomnicach nad Popelką pierwszy konkurs w sezonie 2018

Roman Koudelka wygrał w Łomnicach nad Popelką konkurs "Velka Cena" rozpoczynający w Czechach sezon 2018 w skokach narciarskich na igelicie.

Piotr Ziemka
Roman Koudelka WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Roman Koudelka
Roman Koudelka skoczył najdalej w obu seriach. W pierwszej odsłonie konkursu rozegranego na skoczni HS77 wylądował na 76. metrze. W drugiej rundzie miał odległość o pół metra dłuższą. Urodzony w 1989 roku zawodnik triumfował z dorobkiem 262,5 punktu. Koudelka wygrał konkurs "Velka Cena" między innymi również w czerwcu 2017 roku.

"Moi koledzy skakali dzisiaj bardzo dobrze i nie było łatwo zwyciężyć, choć wyniki może do końca na to nie wskazują. Zawsze jestem bardzo zdenerwowany podczas pierwszego letniego konkursu przed własną publicznością" - powiedział zawodnik klubu LSK Łomnice nad Popelką.

Drugie miejsce zajął inny Czech mający na koncie złoty medal mistrzostw świata juniorów - Viktor Polasek. Zawodnik, który czterokrotnie zdobył punkty w indywidualnych konkursach Pucharu Świata, uzyskał 73,5 metra i 74, a także 247 punktów. Na trzecim stopniu podium stanął Cestmir Kozisek, który zdobył jedną dziesiątą punktu mniej niż Polasek, miał 75 i 72 metry.

Czwarty był Lukas Hlava (234,8), piąty kombinator norweski Tomas Portyk (223), a szósty Vojtech Stursa (221).

Triumfatorką konkursu kobiet została Stepanka Ptackova. Na drugim stopniu podium stanęła Marta Krepelkova. Trzecią lokatę zajęła Veronika Jencova.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Roman Koudelka wygra mistrzostwa Czech na igelicie w 2018 roku?