Sara Takanashi najlepsza w konkursie Letniej Grand Prix we Frensztacie

Sara Takanashi wygrała konkurs Letniej Grand Prix we Frensztacie. Na drugim stopniu podium stanęła Maren Lundby. W kwalifikacjach uczestniczyły dwie Polki.

Piotr Ziemka
Sara Takanashi East News / Na zdjęciu: Sara Takanashi
Podczas eliminacji o 40 wolnych miejsc w konkursie rywalizowało 57 zawodniczek. Aż pięć skoczkiń zdyskwalifikowano za nieprawidłowy kombinezon. 45. była Anna Twardosz. Natomiast pięćdziesiątą lokatę zajęła Joanna Kil.

W kwalifikacjach najlepiej spisała się Sara Takanashi. Triumfatorka zawodów Letniej Grand Prix 2018 w Hinterzarten i Courchevel prowadziła też po pierwszej serii konkursu we Frensztacie. W drugiej rundzie miała drugi rezultat - wystarczający do zachowania przodownictwa. Takanashi po raz 22. wygrała indywidualny konkurs LGP.

Najdłuższy skok konkursu wykonała Maren Lundby. Japonka uzyskała 98 oraz 99 metrów, podczas gdy mistrzyni olimpijska w drugiej serii wylądowała na 101. metrze. Norweżka z czwartej pozycji zajmowanej po pierwszej odsłonie awansowała na drugie miejsce. Natomiast Yuki Ito spadła z trzeciej pozycji na ósmą. Na trzecim stopniu podium stanęła Katharina Althaus.

Pierwszą rundę rozegrano z 22. belki. Drugą serię rozpoczęto z 24. bramki. Po dziewięciu skokach podwyższono rozbieg o kolejne dwa stopnie.