WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dalszy rozwój skoków narciarskich na Wschodzie. Czas na Kazachstan

Z uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury dla dzieci i młodzieży w mniejszych ośrodkach w Kazachstanie powstaną nowe skocznie narciarskie.
Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: skoki narciarskie

Jeden z nowych obiektów powstanie w miejscowości Ridder (dawny Leninogorsk), położonej kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Rosją. W przeszłości w tym ośrodku funkcjonowały dwie skocznie narciarskie: K-50 oraz K-30. Jednak mimo próby renowacji stwierdzono, że nie nadają się one do dalszego funkcjonowania. Po długich staraniach podjęto decyzję o budowie nowej skoczni K-40.

Zwycięzca zakończonego w lipcu 2018 roku przetargu na sumę 150 tys. zł ma do końca br. przygotować plan konstrukcji nowego obiektu wraz z całą dokumentacją. Nowy kompleks będzie zawierał nie tylko skocznię, ale także parking, budynki dla trenerów i sędziów z szatniami, toaletami, prysznicami oraz miejscami do przechowywania sprzętu do skoków narciarskich itp. Skocznia powinna być zbudowana i otwarta w 2019 roku. Warto zaznaczyć, że z tej miejscowości pochodzi zdecydowana większość obecnej reprezentacji Kazachstanu.

Po otwarciu nowego kompleksu skoczni HS-100 i HS-140 w 50- tysięcznym ośrodku Szczuczyńsk, lokalni działacze planują budowę kolejnych skoczni narciarskich w tej miejscowości (K-10, K-20, K-40 oraz K-65) przeznaczonych w znacznym stopniu do szkolenia młodych adeptów. Plan obejmuje budowę czterech skoczni narciarskich (K-10, K-20, K-40 oraz K-65), które mają powstać tuż obok dwóch nowych, internatu sportowego oraz hotelu.

Dodajmy, że dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer oraz koordynator Pucharu Kontynentalnego Horst Tielmann odwiedzili niedawno Szczuczyńsk.

- To wspaniały obiekt, posiada wszystko, czego potrzebują skoki. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie skoczni oraz pierwsze zawody międzynarodowe już latem przyszłego roku - powiedział Hofer w wywiadzie dla Międzynarodowej federacji narciarskiej.

ZOBACZ WIDEO: Wstrząsające statystyki na K2. Janusz Gołąb: Boję się, że ta góra podzieli los EverestuRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy rozwój skoków na Wschód to dobry kierunek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
skisprungschanzen.com, berkutschi.com/pl, ridder-inform.kz, skijumping.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×