WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dalszy rozwój skoków narciarskich na Wschodzie. Czas na Kazachstan

Z uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury dla dzieci i młodzieży w mniejszych ośrodkach w Kazachstanie powstaną nowe skocznie narciarskie.
Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Agencja Gazeta / Grzegorz Celejewski / Na zdjęciu: skoki narciarskie

Jeden z nowych obiektów powstanie w miejscowości Ridder (dawny Leninogorsk), położonej kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Rosją. W przeszłości w tym ośrodku funkcjonowały dwie skocznie narciarskie: K-50 oraz K-30. Jednak mimo próby renowacji stwierdzono, że nie nadają się one do dalszego funkcjonowania. Po długich staraniach podjęto decyzję o budowie nowej skoczni K-40.

Zwycięzca zakończonego w lipcu 2018 roku przetargu na sumę 150 tys. zł ma do końca br. przygotować plan konstrukcji nowego obiektu wraz z całą dokumentacją. Nowy kompleks będzie zawierał nie tylko skocznię, ale także parking, budynki dla trenerów i sędziów z szatniami, toaletami, prysznicami oraz miejscami do przechowywania sprzętu do skoków narciarskich itp. Skocznia powinna być zbudowana i otwarta w 2019 roku. Warto zaznaczyć, że z tej miejscowości pochodzi zdecydowana większość obecnej reprezentacji Kazachstanu.

Po otwarciu nowego kompleksu skoczni HS-100 i HS-140 w 50- tysięcznym ośrodku Szczuczyńsk, lokalni działacze planują budowę kolejnych skoczni narciarskich w tej miejscowości (K-10, K-20, K-40 oraz K-65) przeznaczonych w znacznym stopniu do szkolenia młodych adeptów. Plan obejmuje budowę czterech skoczni narciarskich (K-10, K-20, K-40 oraz K-65), które mają powstać tuż obok dwóch nowych, internatu sportowego oraz hotelu.

Dodajmy, że dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer oraz koordynator Pucharu Kontynentalnego Horst Tielmann odwiedzili niedawno Szczuczyńsk.

- To wspaniały obiekt, posiada wszystko, czego potrzebują skoki. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie skoczni oraz pierwsze zawody międzynarodowe już latem przyszłego roku - powiedział Hofer w wywiadzie dla Międzynarodowej federacji narciarskiej.

ZOBACZ WIDEO: Wstrząsające statystyki na K2. Janusz Gołąb: Boję się, że ta góra podzieli los Everestu

Czy rozwój skoków na Wschód to dobry kierunek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
skisprungschanzen.com, berkutschi.com/pl, ridder-inform.kz, skijumping.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×