Puchar Kontynentalny w Klingenthal: triumf Niemca, jeden Polak z punktami

Moritz Baer triumfował w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Tylko jeden Polak zdobył punkty do klasyfikacji generalnej i był nim Paweł Wąsek - 13. miejsce.

Rafał Malinowski
Paweł Wąsek PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Paweł Wąsek
Ze względu na złe warunki atmosferyczne w sobotę, w niedzielę rozegrano dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal. Pierwszy zwyciężył Tilen Bartol, natomiast w drugim - jednoseryjnym - najwyższą notę uzyskał reprezentant gospodarzy, Moritz Baer.

Niemiec w swojej próbie uzyskał 137,5 metra i o 1,6 punktu wyprzedził Zaka Mogela (139,5 metra). Na trzecim stopniu podium stanął Marius Lindvik (131 metrów). Zwycięzca pierwszych zawodów kompletnie zepsuł swój skok (100,5 metra) i był dopiero 51.

Słabo spisali się reprezentanci Polski, bo tylko jeden z nich zdołał powiększyć dorobek punktowy w klasyfikacji generalnej. Paweł Wąsek po skoku na odległość 126 metrów zajął 26. miejsce. 33. lokata przypadła Przemysławowi Kantyce (120 metrów), 44. był Andrzej Stękała (100 metrów), 50. Klemens Murańka (99,5 metra), a dopiero 54. Tomasz Pilch (100,5 metra)

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego zaplanowane są na 12-13 stycznia i odbędą się w Bischofshofen.