Skoki. Adam Niżnik dwukrotnie drugi w konkursach Pucharu FIS w Rasnovie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Mason / Skoki narciarskie
Getty Images / Clive Mason / Skoki narciarskie
zdjęcie autora artykułu

Adam Niżnik stanął na drugim stopniu podium zarówno w sobotnim, jak i niedzielnym konkursie Pucharu FIS (FIS Cup) w Rasnovie.

W sobotę Adam Niżnik na półmetku zajmował siódmą lokatę. Za sprawą trzeciego wyniku w drugiej serii awansował na drugi stopień podium. Urodzony 7 października 2002 roku zawodnik skoczył 93 oraz 93,5 metra i zdobył 225,9 punktu. W obu rundach najlepszy okazał się Austriak Markus Rupitsch (96,5 i 95,5 m / 239,7 punktu). Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Japończyk Yuto Nakamura (89 i 92,5 / 223,8). Szesnasty był Wiktor Pękala, siedemnasty Bartosz Czyż, dziewiętnasty Mateusz Gruszka, a dwudziesty Jan Habdas.

Dzień później ponownie triumfował Rupitsch (90 i 92 / 241,8). Niżnik po pierwszej rundzie znajdował się na drugim miejscu. W drugiej części rywalizacji miał trzeci rezultat i zachował drugą pozycję w konkursie. Wylądował na 89. oraz 91. metrze, zgromadził 238,2 punktu. Tylko jedną dziesiątą mniej wywalczył Japończyk Shinya Komaba. Dwunasty był Gruszka, szesnasty Pękala, osiemnasty Habdas, a trzydziesty Czyż. Skakało 62 zawodników.

Paweł Wąsek zwyciężył w konkursie Pucharu Kontynentalnego Nika Kriznar triumfowała w Letniej Grand Prix we Frensztacie Przed rywalizacją w Rasnovie, najlepszym osiągnięciem Niżnika w zawodach FIS Cup było czwarte miejsce z 4 sierpnia 2019 roku w Ljubnie.

ZOBACZ WIDEO The Championship. Doskonała forma Leeds United! Kolejny rywal rozgromiony [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Adam Niżnik stanie na podium zawodów Pucharu FIS w zimowym sezonie 2019/2020?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)