Skoki narciarskie. Dawid Kubacki dorównał Piotrowi Fijasowi i jest tuż za Piotrem Żyłą

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Karl Geiger, Ryoyu Kobayashi oraz Dawid Kubacki

W niedzielę, w Oberstdorfie, Dawid Kubacki po raz dziesiąty w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Tym samym awansował w polskiej klasyfikacji wszech czasów.

30 grudnia 2017 roku Dawid Kubacki po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Na Schattenbergschanze w Oberstdorfie zajął trzecie miejsce. Dwa lata później, 29 grudnia 2019 roku, Kubacki ponownie stanął na najniższym stopniu podium w Oberstdorfie. Było to jego dziesiąte w karierze miejsce w TOP 3 w zawodach PŚ.

Skoczek z Nowego Targu w sumie pięć razy zajmował trzecie miejsce, cztery razy był drugi i raz zwyciężył (13 stycznia 2019 roku w Predazzo). W niedzielę wywalczył jubileuszowe podium, uzyskując najwyższą notę wśród wszystkich 30 zawodników w drugiej serii. To dało mu awans z czwartego na trzecie miejsce.

Pod względem liczby podiów Kubacki zrównał się z Piotrem Fijasem, a tylko trzech zawodników w historii polskich skoków stawało na podium częściej: Adam Małysz (92), Kamil Stoch (68) oraz Piotr Żyła (11). Kubacki może więc już w środę zrównać się w tej kwestii z kolegą z kadry, choć Żyła również świetnie zaprezentował się w zawodach otwierających 68. Turniej Czterech Skoczni (był piąty).