Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Skoki. Kombinator Szczepan Kupczak w składzie na Puchar FIS w Zakopanem

Dwudziestu Polaków zgłoszono do rywalizacji w zaplanowanych na 18 i 19 stycznia zawodach Pucharu FIS (FIS Cup) w skokach narciarskich w Zakopanem.
Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Szczepan Kupczak Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak

Skład na zawody ogłosił Polski Związek Narciarski. 18 i 19 stycznia na Wielkiej Krokwi imienia Stanisława Marusarza wystąpią: Jan Bukowski, Stanisław Ciszek, Wiktor Fickowski, Jan Galica, Arkadiusz JojkoSzymon JojkoKrzysztof Kieta, Jarosław KrzakSzczepan Kupczak, Krzysztof Leja, Stanisław Majerczyk, Karol Niemczyk, Wiktor PękalaAdam Ruda, Robert Ryś, Jan Rzadkosz, Kacper StoselWiktor Węgrzynkiewicz, Marcin Wróbel oraz Szymon Zapotoczny.

W 20-osobowym gronie znalazł się między innymi kombinator norweski Szczepan Kupczak. Na najbliższy weekend nie zaplanowano rozgrywania zawodów Pucharu Świata w kombinacji, kolejne konkursy tego cyklu odbędą się 25 i 26 stycznia.

Ostatnim Polakiem, który stanął na podium konkursu Pucharu FIS w Zakopanem był Andrzej Stękała. 7 stycznia 2017 roku zajął trzecią lokatę.

Osiem ostatnich konkursów z cyklu FIS Cup w Zakopanem wygrali Austriacy. W sezonie 2015/2016 triumfowali Daniel Huber i jego brat Stefan Huber. Rok później dwukrotnie zwyciężył Ulrich Wohlgenannt. Z kolei w edycji 2017/2018 najlepiej spisali się Maximilian Steiner oraz ponownie S. Huber. W 2019 roku zwycięską austriacką passę przedłużyli Claudio Moerth i David Haagen.
Początek sobotniego konkursu zaplanowano na godzinę 12:00, a niedzielnego - na 10:30.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Jakub Kot o sytuacji kadry B. "Ciężko w tej chwili oceniać formę tych zawodników"

Czy Polak zajmie miejsce w czołowej szóstce sobotniego konkursu Pucharu FIS w Zakopanem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×