Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skoki narciarskie. Puchar Świata. Walter Hofer wróci do Zakopanego. "Zajmuje całe moje serce"

- Atmosfera w Zakopanem jest unikalna - przyznaje dyrektor Pucharu Świata. Niedziela to szczególny dzień dla Waltera Hofera. Ostatni raz w Polsce spełnia się w roli szefa prestiżowego cyklu.
Dawid Góra
Dawid Góra
dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich Austriak Walter Hofer (z lewej) i Włoch Sandro Pertile (z prawej) podczas konkursu drużynowego zawodów Pucharu Świata w Zakopanem PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich Austriak Walter Hofer (z lewej) i Włoch Sandro Pertile (z prawej) podczas konkursu drużynowego zawodów Pucharu Świata w Zakopanem

- Jestem skupiony na zawodach. Nie mogę wspominać, nie mogę myśleć o tym, że to mój ostatni dzień tutaj. Kiedy jesteś skupiony na aspekcie sportowym i bezpieczeństwie, nie ma miejsca na rozluźnienie. Chcę jednak podkreślić, że każda sytuacja w Zakopanem jest dla mnie szczególna. To wielka przyjemność być tutaj - przyznaje w rozmowie z WP SportoweFakty Hofer.

Ma 64 lata. Jest doktorem Uniwersytetu Salzburskiego. Pracę na stanowisku dyrektora PŚ rozpoczął w 1992 roku. Był pierwszy. Wtedy utworzono bowiem tę funkcję. Za jego kadencji przeprowadzono mnóstwo zmian w cyklu. Jedną z ostatnich jest wprowadzenie kompensacji punktowej za warunki wietrzne i po zmianach usytuowania belki na rozbiegu.

Zaskakujące słowa Tajnera o problemach polskich skoków. "Nigdy nie było jeszcze tak dobrze" >>

Symboliczne przekazanie kompetencji nowemu dyrektorowi Sandro Pertillemu miało miejsce w sobotę. - To było wydarzenie zorganizowane w stu procentach profesjonalnie. Cieszę się, że taki człowiek mnie zastępuje. Lepszego wyboru nie można było dokonać - podkreśla Hofer.

ZOBACZ WIDEO: Czekają nas chude lata w polskich skokach narciarskich? "Brakuje całej generacji. Nie ma następców"

Austriak twierdzi, że w każdej miejscowości, w której organizowane są konkursy Pucharu Świata, jest podobnie, jeśli chodzi o profesjonalizm sportowy. Atmosfera, którą tworzą kibice, to już jednak zupełnie inna sprawa.

Tajner mocno chwali Kubackiego. "Jest niesamowicie powtarzalny. Prezentuje wysoki poziom" >>

- Zakopane zajmuje całe moje serce. Atmosfera u was jest po prostu unikalna. Jeszcze nie myślałem o planach urlopowych, ale mam nadzieję, że kiedyś przyjadę tutaj jako turysta - nie ukrywa Hofer.

Dawid Góra, Zakopane

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • sympatyczne Zgłoś komentarz
  Zakopane zajmuje całe moje serce. Atmosfera u was jest po prostu unikalna. Jeszcze nie myślałem o planach urlopowych, ale mam nadzieję, że kiedyś przyjadę tutaj jako turysta - nie ukrywa
  Czytaj całość
  Hofer.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×