Skoki narciarskie. Puchar Świata Sapporo. Stefan Kraft nowym liderem. Dawid Kubacki wskoczył na trzecie miejsce

Stefan Kraft został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Austriak o 8 punktów wyprzedza Karla Geigera. Na trzecie miejsce wskoczył Dawid Kubacki, który po raz 10. z rzędu stanął na podium.

Mateusz Kozanecki
Dawid Kubacki Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
Konkurs w Sapporo dostarczył wielu emocji. Wydawało się, że pewne zwycięstwo odniesie Ryoyu Kobayashi, ten jednak zepsuł swój drugi skok i spadł na 16. miejsce. To kosztowało go utratę podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wyprzedził go Dawid Kubacki, który do nowego lidera - Stefana Krafta - traci 79 punktów.

Wszystko wskazuje na to, że walka o Kryształową Kulę rozegra się pomiędzy czwórką zawodników. Piąty Marius Lindvik ma już bowiem 369 punktów straty do prowadzącego Krafta.

Mimo słabszego występu szóste miejsce w klasyfikacji utrzymał Kamil Stoch. Do pierwszej dziesiątki wskoczył Yukiya Sato, który niespodziewanie stanął na Okurayamie na najwyższym stopniu podium.

13. lokatę utrzymał Piotr Żyła. Ponadto Maciej Kot jest 36., Stefan Hula 39., Jakub Wolny 43., a Klemens Murańka 63.