Skoki narciarskie. Bezbarwny Lindvik. Norweg stracił formę z początku roku

Skoczek z Norwegii jeszcze miesiąc temu imponował swoją świetną dyspozycją podczas Turnieju Czterech Skoczni. Okazuje się jednak, że niewiele z niej zostało.

Dawid Skrzypiński
Marius Lindvik PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Marius Lindvik
Od zawodów w Bischofschofen rozegrano siedem indywidualnych konkursów Pucharu Świata. Każde kolejne brutalnie weryfikują aktualne możliwości Lindvika.

Norweg tylko dwa razy zdołał zająć miejsce w czołowej dziesiątce.
We włoskim Val di Fiemme wywalczył 7. lokatę, a jedno "oczko" wyżej zajął podczas rywalizacji w Zakopanem.

Najgorszy w tym roku kalendarzowym był jednak miniony weekend w Sapporo. Marius Lindvik w kwalifikacjach do sobotnich zawodów zajął 33. lokatę. W konkursach plasował się na 22. i 18. miejscu.

Obecnie Norweg zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Do tej pory zgromadził na swoim koncie 607 punktów. Prawie połowę z nich wywalczył podczas niezwykle udanego Turnieju Czterech Skoczni, kiedy to odniósł dwa konkursowe zwycięstwa.

Od zawodów w Bischofschofen udało mu się zdobyć już tylko 125 punktów. Szansę na przełamanie złej passy skoczek będzie miał podczas nadchodzących konkursów w niemieckim Willingen (7-9 lutego).

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Marius Lindvik wygra jeszcze konkurs Pucharu Świata w tym sezonie?