Skoki narciarskie. Puchar Świata kobiet. Chiara Hoelzl nie zwalnia tempa. Kinga Rajda z kolejnymi punktami

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Chrustian Bruna / Na zdjęciu: Kinga Rajda
PAP/EPA / Chrustian Bruna / Na zdjęciu: Kinga Rajda

Chiara Hoelzl zdecydowanie wygrała pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata kobiet, rozegrany w Hinzenbach. Austriaczka odniosła swoje piąte zwycięstwo w sezonie 2019/2020. 26. miejsce zajęła KInga Rajda.

22-letnia Chiara Hoelzl była liderką już po pierwszej serii, w której uzyskała 86 metrów. Austriaczka wyprzedzała o 1,1 pkt Norweżkę, Maren Lundby i o 1,2 swoją rodaczkę Evę Pinkelnig. Na 80 metrze wylądowała z kolei jedyna startująca reprezentantka Polski, Kinga Rajda. Polka na półmetku rywalizacji zajmowała 23. pozycję. W drugiej serii nasza zawodniczka niestety uzyskała 1,5 metra gorszą odległość, co spowodowało jej spadek w ostatecznym rozrachunku na 26. miejsce.

Czołowa trójka pozostała bez zmian. Trzecie zwycięstwo z rzędu, a piąte obecnej zimy zanotowała Hoelzl. Austriaczka w finałowej próbie postawiła kropkę nad "i", uzyskując 91 metrów. 22-latka umocniła się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła Lundby, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Pinkelnig.

W niedzielę (9 lutego) odbędzie się drugi z zaplanowanych konkursów na skoczni w Hinzenbach (HS90). Początek zaplanowano na godzinę 14:30. Na 13:15 zaplanowano kwalifikacje.