Skoki narciarskie. Piotr Żyła liderem Pucharu Świata w lotach! Trzech Polaków w dziesiątce

Piotr Żyła zwyciężył w konkursie indywidualnym w Bad Mitterndorf. Polak został jednocześnie pierwszym liderem klasyfikacji Pucharu Świata w lotach. Piąte miejsce zajmuje Dawid Kubacki, a Kamil Stoch jest siódmy.

Mateusz Kozanecki
Piotr Żyła Getty Images / Daniel Kopatsch/Bongarts / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Kapitalne otwarcie Pucharu Świata w lotach w wykonaniu Polaków. Trzech podopiecznych Michala Doleżala znalazło się w czołowej dziesiątce w Bad Mitterndorf, a punkty zdobyło łącznie pięciu Biało-Czerwonych.

Po zwycięstwo sięgnął Piotr Żyła i to on został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej. Podium uzupełniają Timi Zajc i Stefan Kraft.

Dawid Kubacki zajmuje 5. pozycję, Kamil Stoch jest 7., Jakub Wolny 24., a 30. Aleksander Zniszczoł ze skromnym dorobkiem wynoszącym jeden punkt.

Tegoroczny Puchar Świata w lotach narciarskich jest wyjątkowo krótki. Na walkę o Małą Kryształową Kulę składają się zaledwie trzy konkursy - dwa w Bad Mitterndorf oraz jeden w Vikersund, gdzie odbędą się ostatnie zawody w sezonie 2019/2020.