Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny Iron Mountain 2020. Paweł Wąsek drugi w USA, Maciej Kot w pierwszej "10"

Paweł Wąsek zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain, ustępując jedynie Clemensowi Aignerowi. W pierwszej dziesiątce znalazł się Maciej Kot.

Piotr Szarwark
Paweł Wąsek Newspix / Marcin Kadziolka / Na zdjęciu: Paweł Wąsek
38 zawodników, w tym czterech Polaków, stanęło na starcie sobotnich zawodów Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. W serii próbnej najwyższą notę uzyskał Maciej Kot, zgłaszając swoje aspiracje do walki o czołowe lokaty. Sobotnie zmagania miały jednak innego bohatera i był nim Clemens Aigner.

Austriak już po pierwszej serii miał ponad 10 punktów przewagi nad drugim Martinem Hamannem i blisko 15 nad Lovro Kosem. Na półmetku zawodów siódme miejsce zajmował Paweł Wąsek (130 metrów), a Kot zamykał pierwszą dziesiątkę (128,5 metra w pierwszym skoku). 14. po pierwszej serii był natomiast Stefan Hula (125 metrów), a ostatnie miejsce premiowane udziałem w finale zajął Kacper Juroszek (110,5 metra).

W serii finałowej Wąsek zaatakował miejsce na podium, skacząc poza rozmiar obiektu (135 metrów). Polak wspinał się w klasyfikacji konkursu i ostatecznie zajął drugie miejsce, ustępując tylko Aignerowi. Wąsek stracił w sumie 17,7 punktu do Austriaka. Podium uzupełnił Markus Schiffner.

W finale Kot zaliczył awans o dwie lokaty, kończąc konkurs na ósmym miejscu (129,5 metra w drugiej serii), Hula awansował z 14. na 11. miejsce (128 m w drugiej serii), a Juroszek był 29. (108 metrów w finale).

Drugi konkurs PK w Iron Mountain odbędzie się w niedzielę o godz. 20:00 czasu polskiego.