Kokpit Kibice

Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner złożył bardzo ważną deklarację w sprawie Wisły

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego zapowiedział, że będzie walczył, aby to właśnie konkurs w Wiśle rozpoczynał sezon Pucharu Świata w skokach przez najbliższe pięć lat.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Apoloniusz Tajner Expa/Newspix.pl / Rafał Rusek/Press Focus / Na zdjęciu: Apoloniusz Tajner

Od trzech lat (od 2017) Puchar Świata rozpoczynał się na skoczni narciarskiej im. Adama Małysza w Wiśle. Po konkursach rozegranych w listopadzie 2019 roku wydawało się, że to się zmieni. - Zasłużyliśmy na inny, zimowy termin - mówił Andrzej Wąsowicz, dyrektor PŚ w Wiśle (TUTAJ znajdziesz więcej informacji >>).

Wąsowicz wielokrotnie powtarzał, że wolałby organizować konkursy w warunkach zimowych, kiedy jest śnieg. Inauguracja PŚ w listopadzie zazwyczaj wiąże się z tym, że trzeba do ostatniej chwili drżeć o pogodę. Bo ta płata figle i zazwyczaj utrudnia, nie pomaga.

Wydaje się jednak, że nie uda się przekonać FIS-u do zmiany terminu. W kalendarzu jest ciasno i międzynarodowa federacja nie zamierza nic zmieniać, aby pomóc Wiśle. Co w takim przypadku? Czy Polska zrezygnuje z organizacji dodatkowych konkursów (Zakopane ma niepodważalną pozycję w terminie styczniowym)? 

ZOBACZ WIDEO: Rafał Kot krytycznie o szkoleniu młodych skoczków. "Przepaść sprzętowa jest ogromna. Nie ma zaplecza"

Wątpliwości rozwiał Apoloniusz Tajner. Jak poinformował na TT dziennikarz TVP Sport - Mateusz Leleń - szef polskiego związku miał powiedzieć: "będziemy się starali o inaugurację sezonu w Wiśle przez kolejnych 5 lat".

Pięć lat, czyli począwszy od 2020 aż do 2025 roku. Tajner jednocześnie zostawił iskierkę nadziei, że Wisła otrzyma bardziej zimowy termin. - Nie da się wykluczyć, że przypadnie nam inny termin, ale na ten moment takowego nie ma - powiedział.

Przypominamy, że obecnie skoczkowie przebywają w rumuńskim Rasnovie. W piątek (21.02.) i sobotę (22.02.) rywalizują o kolejne punkty w ramach Pucharu Świata.

Czytaj także: Skoki narciarskie. Puchar Świata. To jeszcze nie koniec Kasaiego. Japończyk mówi o przepisie na długie skakanie >>

Czy to dobrze, że PŚ będzie się rozpoczynał w Wiśle przez kolejne pięć lat?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×