KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Skoki narciarskie. Letnie Grand Prix w Wiśle najprawdopodobniej jednak z kibicami!

Jeśli sprawdzą się zapowiedzi ministerstwa i we wtorek 21 lipca rząd zwiększy dopuszczalną liczbę kibiców do 50 procent pojemności trybun, to Letnie Grand Prix w Wiśle (22-23 sierpnia) zostanie rozegrane z kibicami.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
skocznia narciarska w Wiśle z kibicami WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: skocznia narciarska w Wiśle z kibicami
- Czekamy na oficjalne decyzje ministerstwa. Jeśli rozporządzenie wejdzie w życie, to będziemy sprzedawać bilety - zapewnia dla WP SportoweFakty Andrzej Wąsowicz, dyrektor zawodów Letniego Grand Prix w Wiśle.

W piątek do mediów trafiła informacja, że polski rząd przygotowuje kolejny etap łagodzenia obostrzeń, związanych z epidemią koronawirusa. Z projektu rozporządzenia Rady Ministrów wynika, że limit publiczności na obiektach sportowych zostanie podwyższony do 50 procent, zarówno na stadionach otwartych jak i w halach.

Ta informacja ucieszyła organizatorów LGP 2020 w Wiśle. Gdyby pod koniec sierpnia obowiązywały dotychczasowe przepisy (maksymalnie 25 proc kibiców na trybunach), to zmagania na skoczni im. Adama Małysza odbyłyby się bez kibiców. Organizatorzy mogliby wtedy wpuścić tylko kilkaset osób. Nie chcieli dzielić fanów na gorszych i lepszych, dlatego zakładali zorganizowanie zawodów przy pustych trybunach.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokaz siły Lindsey Vonn. "Maszyna!"

Złagodzenie obostrzeń, zmieniło jednak pogląd organizatorów. Dzięki możliwości zapełnienia 50 procent obiektu, organizatorzy będą mogli sprzedać znacznie więcej biletów, dlatego chcą podjąć się organizacji zawodów z fanami, oczywiście przy zaostrzonym reżimie sanitarnym.

Najprawdopodobniej kibice podczas konkursów będą zobowiązani do noszenia maseczek. Organizatorzy zapewnią również płyny do dezynfekcji rąk. Reżim sanitarny będzie obowiązywał także skoczków, szkoleniowców oraz samych organizatorów.

- Mamy już wytyczne FIS-u. Osoby, które będą dekorowały zwycięzców, nie będą mogły podać ręki zawodnikom w formie gratulacji. Trzeba będzie nosić maseczki. Jako organizatorzy musimy udostępnić pojemniki z płynami do dezynfekcji - tłumaczy Andrzej Wąsowicz.

- Nie będzie kateringu dla zawodników i trenerów, skoczkowie otrzymają jedzenie zapakowane do torebek i przypisane do numeru zawodnika z listy startowej. Paczki będą czekać na nich w szatniach, gdzie przygotowują się do zawodów - dodał dyrektor.

Organizatorzy będą także zalecać, by skoczkowie jechali na górę skoczni pojedynczo. Podczas zawodów w skokach narciarskich można to bez problemu zrobić, wystarczy, że zawodnicy odpowiednio wcześniej zaplanują sobie rozgrzewkę i wyjazd na górę skoczni.

W Wiśle odbędą się dwa konkursy indywidualne, które rozpoczną cykl Letniego Grand Prix w skokach 2020. Najpierw organizatorzy planowali rozegranie drużynówki i zmagań indywidualnych, ale ostatecznie zrezygnowali z zawodów zespołowych.

Plan Letniej Grand Prix 2020 w Wiśle:

piątek (21.08.2020)
16:00 - oficjalny trening
18:00 - kwalifikacje

sobota (22.08.2020)
16:30 - seria próbna
17:30 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (23.08.2020)
16:15 - kwalifikacje
17:30 - pierwsza seria konkursowa

Czytaj także:
Adam Małysz już po kwarantannie. Tego brakowało mu najbardziej
Zimowe konkursy w Niemczech z kibicami? Organizatorzy chcą brać przykład z Bundesligi

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Popierasz decyzję o rozegraniu Letniego Grand Prix 2020 w Wiśle z kibicami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×