Skoki narciarskie. Kamil Stoch dogonił Adama Małysza. Porównanie ich dorobku zaskakuje

Kamil Stoch ma za sobą udany występ w konkursie indywidualnym w Garmisch-Partenkirchen - zajął IV miejsce. Przy okazji tych zawodów wyrównał liczbę startów w Pucharze Świata Adama Małysza.

Mateusz Domański
Kamil Stoch PAP/EPA / PHILIPP GUELLAND / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Adam Małysz zaliczył 349 występów w Pucharze Świata. W piątek 349. start na swoim koncie zapisał z kolei Kamil Stoch. Tego drugiego czeka jeszcze sporo konkursów, a zatem wiadomo, że na pewno uzyska lepszy wynik niż Małysz.

Warto porównać dorobki tych dwóch zawodników. Bez wątpienia niektóre dane mogą zaskoczyć.

Stoch wygrał już 36 konkursów, a Małysz - 39. Jeżeli chodzi o podia, to Stoch stawał na nich 73-krotnie, a były skoczek - 92 razy.

Małysz 126-krotnie kończył zawody w TOP 5, natomiast Stoch czynił to 106 razy. Ten pierwszy w TOP 10 pojawiał się 198-krotnie, a aktywny skoczek - 174 razy.

Ciekawe jest też to, że Stoch do tej pory zdobył 11 650 punktów, a Małysz - 13 070 pkt. Różnica jest zatem spora.

Wiele wskazuje na to, że w niektórych statystykach Stoch nie dogoni legendarnego skoczka. Sporo jednak jeszcze przed nim, więc niczego nie można przesądzać.

Przypomnijmy, że Kamil ma na swoim koncie trzy złota olimpijskie, natomiast Adam na igrzyskach wywalczył trzy srebra i jeden brąz.

Stoch to także dwukrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni. Małyszowi ta sztuka powiodła się tylko raz.

Warto też odnotować, że Stoch ma po jednym tytule indywidualnego i drużynowego mistrza świata, a Małysz cztery indywidualne. Ponadto były skoczek czterokrotnie sięgał po Kryształowe Kule, a Kamil dwa razy.

> 69. Turniej Czterech Skoczni. Kibice i dziennikarze wniebowzięci po sukcesie Polaków. "Czapki z głów"

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)