Klasyfikacja generalna PŚ. Rośnie przewaga lidera. Andrzej Stękała z awansem

Andrzej Stękała zajął drugie miejsce w sobotnim konkursie indywidualnym w Zakopanem. Otrzymał za to 80 punktów do klasyfikacji generalnej, w której awansował na 13. pozycję. Swoją przewagę powiększył Halvor Egner Granerud.

Mateusz Kozanecki
Andrzej Stękała PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Andrzej Stękała
Halvor Egner Granerud zajął w Zakopanem 7. miejsce, ale mimo to powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nad Markusem Eisenbichlerem. Norweg ma już o 447 punktów więcej. Podium w dalszym ciągu uzupełnia Kamil Stoch.

Z 6. na 7. miejsce w generalce spadł Dawid Kubacki, awans zaliczył za to Andrzej Stękała, który wywalczył życiowy sukces. Po raz pierwszy w karierze stanął na podium - tracąc zaledwie 0,3 pkt do triumfatora Ryoyu Kobayashiego. Stękała jest aktualnie 13. z dorobkiem 435 punktów.

W sobotnich zawodach do drugiej serii weszło zaledwie 4 z 11 Polaków, którzy przystąpili do konkursu. Kolejny odbędzie się już w niedzielę, 14 lutego o godz. 16:10.