Tak medalu nie odbierał jeszcze żaden polski skoczek. Niecodzienna dekoracja Piotra Żyły

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube /  / Na zdjęciu: dekoracja Piotra Żyły
YouTube / / Na zdjęciu: dekoracja Piotra Żyły
zdjęcie autora artykułu

Koronawirus zmienia wszystko, nawet ceremonie wręczania medali podczas wielkich imprez sportowych. Nie inaczej jest na podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie, gdzie nie było tradycyjnego zawieszania medali na piersi zawodników.

Dopiero w poniedziałek, czyli dwa dni po wywalczeniu mistrzostwa świata na skoczni normalnej w Oberstdorfie, Piotr Żyła odebrał swój złoty medal za ten wyczyn.

I słowo "odebrał" jest tutaj kluczowe. Ze względu bowiem na wszystkie obostrzenia i protokoły związane z koronawirusem, nawet ceremonia przy podium wygląda zupełnie inaczej w porównaniu do tych, które znamy sprzed lat.

Zawodnicy medale mają "podane na tacy". Sami je zabierają i sami wieszają sobie na szyi - pomiędzy wręczającymi medale a samymi zawodnikami nie ma żadnego kontaktu.

Przypomnijmy, że podczas sobotniego konkursu podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie Piotr Żyła okazał się bezkonkurencyjny. Obok Polaka na podium stanęli Niemiec Karl Geiger oraz Słoweniec Anze Lanisek.

Zobacz także: Sprawdzał czy złoto jest prawdziwe! Żyła wypada biednie na tle Lewandowskiego. Ile piłkarz potrzebuje czasu, by zarobić tyle, co skoczek?

ZOBACZ WIDEO: Oberstdorf 2021. Zwykła maseczka na MŚ nie wystarczy. "To jest wymóg konieczny"

Źródło artykułu:
Czy to właściwa forma "wręczania" medali zawodnikom?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)