Oberstdorf 2021. Żyła wypada biednie na tle Lewandowskiego. Ile piłkarz potrzebuje czasu, by zarobić tyle, co skoczek?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
zdjęcie autora artykułu

Mistrzostwo świata w skokach narciarskich wiąże się z premią finansową. Wygląda jednak ona skromnie, gdy policzy się, ile czasu potrzebuje Robert Lewandowski, by zarobić taką samą kwotę pieniędzy.

[tag=11763]

Piotr Żyła[/tag] w Oberstdorfie spełnił jedno ze swoich sportowych marzeń. 34-latek został indywidualnym mistrzem świata na normalnej skoczni. To był piąty medal w karierze skoczka z Wisły w zawodach tej rangi.

Nasz rodak przy okazji nieźle zarobił. W tym roku za zdobycie złotego medalu FIS wypłaca premię w wysokości 115 tys. zł. To niezła kwota, choć nie wygląda ona tak imponująco, gdy na przykład porówna się ją do zarobków Roberta Lewandowskiego.

Najlepszych skoczków i piłkarzy dzieli przepaść jeśli chodzi o pieniądze. Bayern Monachium płaci "Lewemu" rocznie 89 mln zł. Efekt jest taki, że napastnik reprezentacji Polski codziennie za jedną sekundę otrzymuje 3,07 zł.

ZOBACZ WIDEO: Oberstdorf 2021. Zwykła maseczka na MŚ nie wystarczy. "To jest wymóg konieczny"

Ile zatem Lewandowski potrzebuje czasu, aby zarobić tyle, co Żyła za mistrzostwo świata? Najlepszy piłkarz na świecie kasuje takie pieniądze w ponad 10 godzin.

Przeliczając kontrakt "Lewego", wychodzi, że ma on stawkę 11054 zł za godzinę. Miesięcznie na jego konto trafia 7,5 mln zł. Piłkarz Bayernu pod względem finansowym jest w zupełnie innej lidze niż zdecydowana większość polskich sportowców.

"No nie wypada, przecież hymn mi będą grać". Piotr Żyła zmienił fryzurę na ceremonię medalistów >> "Tak sobie nuciłem". Piękne słowa Piotra Żyły po odebraniu złotego medalu MŚ >>

Źródło artykułu:
Komentarze (6)
avatar
Hampelek
2.03.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
w jakim celu taki artykuł?  
irax
2.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Lewandowski ma TYLKO pieniądze, za które medalu mistrzostw świata i tak sobie nie kupi. Ubogi sportowiec z tego Lewandowskiego.  
avatar
Henio 55
2.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
MILIONY LUDZI NA SWIECIE GRA W PILKE NOZNA I TO WE WSZYSTKICH KRAJACH SWIATA.NATOMIAST SKOKI NARCIERSKIE UPRAWIANE SA MOZE W 20 KRAJACH A W POLSCE JUZ JEST PROBLEM ZEBRAC DWUNASTU NA KONKURS BO Czytaj całość
avatar
Ires guvnojat
2.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Piotruś nasz Piotrek:) Los utarł nosa Norwego, a w szczególności Halvorowi. Prawda jest taka, że tam gdzie chodzi o męskość, to Granerud nie istnieje. Ten człowiek nie trzyma ciśnienia. Przed M Czytaj całość