Oberstdorf 2021. Fenomenalny Piotr Żyła! Nie miał sobie równych w drużynówce

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Piotr Żyła

Reprezentacja Polski wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w Oberestdorfie w konkursie drużynowym. Indywidualnie fantastycznie spisał się Piotr Żyła.

[tag=11763]

Piotr Żyła[/tag] po piątkowym konkursie indywidualnym MŚ na dużej skoczni w Oberstdorfie nie mógł przeboleć, że zakończył go bez medalu - na czwartym miejscu. Skakał bardzo daleko, ale przeliczniki nie były dla niego sprzyjające. W sobotę, w zawodach drużynowych, Żyła nie spuścił jednak nogi z gazu.

W obu seriach skoczył 139 metrów i do dorobku Biało-Czerwonych wniósł aż 285,7 punktu. To była zdecydowanie najwyższa nota w całej stawce. Drugi indywidualnie był Yukiya Sato, ale do Żyły stracił sześć punktów. Trzecie miejsce pod tym względem zajął Karl Geiger (8,4 punktu straty do Polaka).

Dopiero dziewiąte miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zajął mistrz świata z dużej skoczni, Stefan Kraft.

Jeśli zaś chodzi o pozostałych reprezentantów Polski, 11. był Dawid Kubacki (131 oraz 127,5 metra), tuż za nim znalazł się Kamil Stoch (133 oraz 132,5 metra), a Andrzej Stękała miał 24. notę konkursu (122 oraz 127 metrów).