Skoki narciarskie. Polacy pobili osiągnięcie z zeszłego sezonu. Biało-Czerwoni na podium klasyfikacji Pucharu Narodów

Polscy skoczkowie w tym sezonie spisali się zdecydowanie lepiej w Pucharze Narodów. Rok temu Biało-Czerwoni uplasowali się poza podium, a w tym przegrali jedynie z Norwegami. To trzeci najlepszy wynik Polaków w historii!

Arkadiusz Dudziak
Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch PAP / Andrzej Lange / Na zdjęciu: Andrzej Stękała, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch
Reprezentacja Polski w skokach narciarskich już dwukrotnie w przeszłości wygrywała Puchar Narodów. Działo się to w sezonach 2016/17 oraz 2018/19 czyli jeszcze za kadencji Stefana Horngachera. W pierwszym sezonie pracy Michala Doleżala jego podopieczni zajęli 4. miejsce.

W tym sezonie Biało-Czerwoni spisali się znacznie lepiej. W środkowej części plasowali się nawet na pozycji lidera i walczyli z Norwegami o zwycięstwo w tej klasyfikacji. Jednak głównie znakomita dyspozycja Halvora Egnera Graneruda pozwoliła skoczkom ze Skandynawii odjechać od rywali. To dziewiąte zwycięstwo Norwegów w historii w Pucharze Narodów. Z kolei dla Biało-Czerwonych to trzeci wynik w historii i piąte podium w tej klasyfikacji.

Tytułu z poprzedniego sezonu bronili Niemcy. Tym razem stanęli oni na najniższym stopniu podium. Podopieczni Stefana Horngachera niemal od samego początku plasowali się w czołówce, ale nie byli w stanie dogonić Norwegów oraz Polaków.

Tuż za podium, jednak z dużą stratą punktową uplasowali się Austriacy, a za nimi znaleźli się Słoweńcy oraz Japończycy.