Wylądował najdalej, ale nie zdobył medalu. Najbardziej utytułowany aktywny austriacki skoczek tuż za podium

Daniel Huber wygrał na obiekcie w Stams (K105, HS115) mistrzostwa Austrii 2021 w skokach narciarskich mężczyzn. W zmaganiach kobiet triumfowała Daniela Iraschko-Stolz.

PZ
Stefan Kraft WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Daniel Huber okazał się najlepszy w serii próbnej oraz pierwszej rundzie konkursowej. W finałowej odsłonie miał trzeci rezultat i utrzymał prowadzenie. To dla niego drugi złoty medal indywidualnych mistrzostw Austrii seniorów. 11 października 2018 roku triumfował na dużym obiekcie w Bischofshofen.

Najdłuższy skok wykonał Stefan Kraft. Najbardziej utytułowany z aktywnych austriackich skoczków narciarskich w drugiej rundzie wylądował na 116. metrze i awansował z siódmego miejsca na czwarte. Brązowy medalista Markus Schiffner zdobył sześć dziesiątych punktu więcej od Krafta, a srebrny Jan Hoerl - 1,4. Sklasyfikowano 48 zawodników. Zaskakująco nisko, na 37. pozycji znalazł się brat zwycięzcy - Stefan Huber.

6. Timon-Pascal Kahofer 106,5/111 258,1

Zdecydowanie najlepiej w obu rundach konkursu kobiet spisała się Daniela Iraschko-Stolz. Urodzona w 1983 roku zawodniczka jako jedyna dwukrotnie wylądowała poza setnym metrem (104,5 i 106). Zwyciężyła z dorobkiem 252,2 punktu. Srebrna medalistka Eva Pinkelnig zdobyła 31,5 pkt mniej od triumfatorki, a trzecia Sophie Sorschag - 64. Iraschko-Stolz wygrała krajowy czempionat również w 2020 roku.

Wystąpiło 7 skoczkiń. W konkursie nie wzięły udziału zgłoszone do rywalizacji: Marita Kramer, Chiara Kreuzer (panieńskie nazwisko Hoelzl), Lisa Eder i Jacqueline Seifriedsberger.

Mężczyźni ruszali z siódmej i ósmej belki. Natomiast kobiety startowały z trzynastej oraz czternastej platformy.

Na niedzielę zaplanowano mistrzostwa Austrii na dużej skoczni w Innsbrucku.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Stefan Kraft zdobędzie medal niedzielnych mistrzostw Austrii na skoczni w Innsbrucku?