Daniel Huber zwycięzcą mistrzostw Austrii na dużej skoczni w Bischofshofen

Daniel Huber zdobył na igelicie w Bischofshofen złoty medal mistrzostw Austrii w skokach narciarskich na dużym obiekcie.
Piotr Ziemka
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Daniel Huber

W pierwszej serii najdalej poszybowali Daniel Huber oraz Michael Hayboeck. Obaj mieli po 141,5 metra na skoczni imienia Paula Ausserleitnera (HS140) w Bischofshofen. Więcej punktów zdobył D. Huber i to on w drugiej rundzie - tak jak w pierwszej - wystąpił jako ostatni.

Najdłuższy skok dnia wykonał Philipp Aschenwald. Zwycięzca sześciu konkursów i triumfator klasyfikacji końcowej Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018 uzyskał 144,5 metra. Po jego skoku zmieniono belkę na dwunastą - ruszali z niej: M. Hayboeck i D. Huber. W drugiej serii obrońca mistrzowskiego tytułu ponownie miał drugi rezultat punktowy, a zwycięzca ostatniego konkursu Letniej Grand Prix 2018 znów spisał się najlepiej (wylądował bliżej, ale otrzymał lepsze noty za styl i miał trudniejsze warunki niż Hayboeck). Dla Daniela Hubera to pierwszy medal indywidualnych mistrzostw Austrii seniorów. Dotychczas jego największymi osiągnięciami były dwa czwarte miejsca z 2017 roku.

Czwarty w Bischofshofen był Manuel Fettner, piąty Stefan Kraft, a dziewiąty Gregor Schlierenzauer. W czołowej dziesiątce zabrakło Andreasa Koflera (siedemnasta pozycja). Sklasyfikowano 46 zawodników.

Miejsce Zawodnik Metry Punkty Belka
1. Daniel Huber 141,5/140 276,5 14./12.
2. Michael Hayboeck 141,5/142,5 270,9 14./12.
3. Philipp Aschenwald 135,5/144,5 266,7 14./13.
4. Manuel Fettner 132,5/135 247,7 14./13.
5. Stefan Kraft 136,5/131,5 245,1 14./13.
6. Thomas Hofer 134/132,5 244,7 14./13.
6. Clemens Aigner 131/136 244,7 14./13.
8. Ulrich Wohlgenannt 131,5/138 243,7 14./13.
9. Gregor Schlierenzauer 132,5/137,5 242 14./13.
10. Clemens Leitner 129,5/131,5 239,8 14./13.

Konkurs kobiet wygrała Eva Pinkelnig. 30-letnia zawodniczka spisała się najlepiej w obu seriach. Srebrny medal zdobyła Daniela Iraschko-Stolz. Na trzecim stopniu podium stanęła Chiara Hoelzl, a czwartą lokatę zajęła Jacqueline Seifriedsberger. Zaprezentowało się 11 zawodniczek.
Miejsce Zawodniczka Metry Punkty Belka
1. Eva Pinkelnig 123/123,5 211,4 24./24.
2. Daniela Iraschko-Stolz 122/121 202,7 24./24.
3. Chiara Hoelzl 117,5/122,5 191,3 24./26.
4. Jacqueline Seifriedsberger 117/119,5 183,5 24./26.
5. Marita Kramer 104,5/102 125,9 24./26.
6. Claudia Purker 98/95 97,7 24./26.

Triumfatorem konkursu skoków do kombinacji norweskiej został Franz-Josef Rehrl (139,5 metra/128,2 punktu). Drugi wynik miał zwycięzca Letniej Grand Prix 2018 - Mario Seidl (134,5/125). Wystąpiło czternastu kombinatorów - wszyscy startowali z szesnastej belki. Pierwszy metę biegu minął Seidl. Rehrl finiszował drugi, ze stratą 44 sekund do zwycięzcy. Na trzecim miejscu uplasował się Lukas Greiderer.

Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Daniel Huber wygra mistrzostwa Austrii 2018 na normalnej skoczni?