Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Nowe obostrzenia. Co z kibicami na PŚ w Wiśle? Mamy komentarz dyrektora zawodów

Andrzej Wąsowicz, dyrektor Pucharu Świata w Wiśle, poinformował - czy wchodzące od 1 grudnia nowe obostrzenia w Polsce przeciwko pandemii, będą miały wpływ na liczbę kibiców podczas zawodów.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
skocznia narciarska im Adama Małysza w Wiśle WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle
Ze względu na pojawienie się na świecie nowego wariantu koronawirusa (Omikron) rząd zdecydował się na zaostrzenie w Polsce obostrzeń dla osób niezaszczepionych. Nowe restrykcje będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia i obejmą także sport.

W obiektach sportowych limit zapełnienia zmniejszy się do 50 procent. Limit nie dotyczy jednak osób zaszczepionych. W wydarzeniach sportowych również dopuszczalna jest liczba 50 procent pojemności, ale także nie dotyczy to osób zaszczepionych.

Czy nowe restrykcje w jakikolwiek sposób zmieniają liczbę kibiców, którzy zostaną wpuszczeni na weekendowe konkursy PŚ w Wiśle?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: znany trener nie rzuca słów na wiatr. Co za gest!

- U nas nie będzie zmian. Na każdy konkurs wejdzie po 6100 kibiców, przede wszystkim zaszczepionych. Grupa niezaszczepionych będzie bardzo mała i będzie dla niej wyznaczony osobny sektor - wyjaśnił dla WP SportoweFakty Andrzej Wąsowicz, dyrektor PŚ w Wiśle.

- Nie przewidywaliśmy, że pandemia osiągnie aż takie rozmiary, ale spodziewaliśmy się, że mogą być nowe obostrzenia, dlatego zdecydowaliśmy się sprzedawać bilety przede wszystkim osobom zaszczepionym - dodał.

Przypomnijmy, że w pierwszej wersji PZN zdecydował się sprzedawać bilety na PŚ w Wiśle tylko zaszczepionym. Po interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich związek, w porozumieniu z organizatorem, wyznaczył małą pulę biletów także dla osób niezaszczepionych. Będzie dla nich przygotowany osobny sektor na skoczni.

Pojemność skoczni w Wiśle to około 8 tys. miejsc. Organizatorzy już wcześniej, jeszcze przed kulminacją IV fali pandemii, zdecydowali się nie sprzedawać wszystkich miejsc, by uniknąć tłoku na skoczni i zachować dystans społeczny.

W Wiśle odbędą się dwa konkursy: w sobotę 4 grudnia o godz. 16:30 (drużynowy) i w niedzielę o godz. 16:00 (indywidualny). Na piątek 3 grudnia zaplanowano kwalifikacje o godz. 18:00. Transmisje w TVP 1, Eurosporcie 1 i na WP Pilot.

Czytaj także:
Finansowa przepaść do Niemca. Tyle zarobili Stoch, Kubacki i Żyła
Kontrowersja przy skoku Eisenbichlera. Zauważyłeś?!

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (11)
 • Nie zaszczepię się Zgłoś komentarz
  A czy zrobiliście osobny sektor dla homoseksualistów i Żydów? Jak przyjdzie czas rozliczeń za to wszystko będziecie siedzieć długie lata.
  • yes Zgłoś komentarz
   Jeżeli prawdziwe jest powiedzenie "sport to zdrowie", to kibice i gapie powinni jednak zostać w domu... Wąsowicz i Małysz jako dyrektorzy pewnie uważają, że sport/skoki są
   Czytaj całość
   rozrywką/zabawą/grą do której robi się dobrą minę ;)
   • Pan Jot Zgłoś komentarz
    Jakby mi ktoś dwa lata temu powiedział jakie absurdy będą się dziać na świecie, to bym pomyślał o tej osobie - co ona bierze.
    • SportowyEkspert Zgłoś komentarz
     Nikogo nie wpuszczać!!!
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×