To jest hit. Walter Hofer w nowej roli na skoczni

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dennis Grombkowski / Bongarts / Na zdjęciu: Walter Hofer
Getty Images / Dennis Grombkowski / Bongarts / Na zdjęciu: Walter Hofer
zdjęcie autora artykułu

Pracę jako dyrektor Pucharu Świata zakończył, ale pozostał przy skokach narciarskich. Podczas zawodów w Klingenthal Walter Hofer pokazał się w nowej roli. Jedno zdjęcie wywołało duże poruszenie.

W tym artykule dowiesz się o:

Przez 28 lata, od 1992 do 2020 roku, Walter Hofer był dyrektorem Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Za jego kadencji dyscyplina przeszła rewolucję - przede wszystkim stała się zdecydowanie bardziej medialna. Wprowadzono też przeliczniki za wiatr i zmianę belki startowej. Dzięki temu konkursy udaje się przeprowadzić nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.

W 2020 roku Hofer przeszedł na sportową emeryturę, a jego rolę w Pucharze Świata przejął Sandro Pertile. Austriak zupełnie ze skoków narciarskich jednak nie zrezygnował.

Podczas Pucharu Świata skoczkiń w Klingenthal Hofer pokazał się w zupełnie nowej roli. Dominik Formela, dziennikarz portalu skijumping.pl pokazał zdjęcie austriackiego działacza w kurtce... chińskiej federacji.

Jaką dokładnie rolę pełni Hofer w azjatyckiej drużynie? "Służy doświadczeniem i jest doradcą" - napisał na Twitterze dziennikarz portalu skijumping.pl.

Skoczkinie w Klingenthal rywalizują od czwartku do soboty. W piątek do zawodów przystąpią także skoczkowie. Na Vogtlandarenie zaplanowano dwa konkursy indywidualne skoczków. Początek sobotnich i niedzielnych (11-12 grudnia) o godzinie 16:00. Transmisja w TVN, Eurosporcie 1 oraz na WP Pilot.

Czytaj także: Skoki narciarskie znowu w TVP Szczepionka dla polskich skoczków. Jest komunikat PZN

ZOBACZ WIDEO: Apoloniusz Tajner surowy w ocenie polskich skoczków. "Wydawało się, że gorzej być nie może"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)