KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Potężna podwyżka cen biletów na PŚ w Zakopanem

Kibice wciąż mogą kupować bilety na weekendowe konkursy Pucharu Świata w Zakopanem. Muszą jednak liczyć się z ogromnym wydatkiem. Porównaliśmy ceny wejściówek na tegoroczne konkursy i te sprzed dwóch lat. Słono trzeba również zapłacić za hotel.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
skocznia w Zakopanem WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: skocznia w Zakopanem
Ze względu na pandemię koronawirusa, na trybunach Wielkiej Krokwi nie będzie w tym roku stu procentowej frekwencji. Do sprzedaży trafiło około 9 tys. wejściówek na każdy konkurs.

Wydawało się, że przy tak małej liczbie biletów, rozejdą się one jak świeże bułeczki. Nic z tego. Wojciech Gumny, dyrektor Pucharu Świata w Zakopanem, poinformował WP SportoweFakty, że do wtorku sprzedano około połowę biletów (4,5 tys.) na każdy konkurs.

- Kibice czekali do ostatniej chwili, jak będą wyglądały obostrzenia przeciwko koronawirusowi w terminie konkursów. Wpływ na mniejsze zainteresowanie miała też słaba forma polskich skoczków. Do tego część społeczeństwa obawia się pandemii i nie przyjedzie do Zakopanego - tłumaczył nam Wojciech Gumny.

ZOBACZ WIDEO: Trener polskich skoczków do zwolnienia? Tajner tłumaczy sytuację Doleżala

Być może mniejsze zainteresowanie wejściówkami wynikało również z wysokich cen biletów. W porównaniu do 2020 roku, ceny wzrosły ponad dwukrotnie. I tak w tym roku za wejściówki na sektory A i B trzeba zapłacić po 250 zł za jeden konkurs. Na sektory C i D bilety kosztują po 200 złotych. Koszt wejściówki na trybunę T to 400 zł, a premium 750 zł. Ceny są zatem bardzo wysokie.

A jak to wyglądało przed dwoma laty (rok temu konkursy odbyły się bez kibiców)? Na sektory A i B bilety kosztowały po 100 zł za konkurs, na sektory C i D po 90 zł, na trybunę T 350 zł, na premium 750 zł. Tym samym nie wzrosła tylko cena premium. Na sektora podwyżki są potężne i prawdopodobnie wynikają z szalejącej inflacji oraz faktu, że organizatorzy mają do sprzedania znacznie mniej wejściówek niż przed dwoma laty.

Biorąc pod uwagę najtańsze sektory, trzyosobowa rodzina - która chciałaby na Wielkiej Krokwi obejrzeć oba konkursy - będzie musiała wydać aż 1200 złotych. Do tego trzeba doliczyć potężne ceny noclegów. W internecie ceny hoteli i pensjonatów za trzy doby w Zakopanem (od piątku 14 do poniedziałku 17 stycznia) wahają się od 1000 do nawet 2400 złotych.

Na Wielkiej Krokwi rywalizacja rozpocznie się od piątkowych treningów i kwalifikacji. Na sobotę zaplanowano drużynówkę, a na niedzielę zmagania indywidualne. Transmisje w TVP 1, Eurosporcie 1 oraz na WP Pilot.

Program Pucharu Świata w Zakopanem:

piątek (14.01.2022)
15:30 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (15.01.2022)
15:00 - seria próbna
16:00 - konkurs drużynowy

niedziela (16.01.2022)
15:00 - seria próbna
16:00 - konkurs indywidualny

Czytaj także:
Tyle Piotr Żyła zarobił za najlepszy start w sezonie
Kamil Stoch powinien wrócić już na PŚ w Zakopanem? Ekspert nie ma wątpliwości

Oglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×