Austriacy gonią Niemców w Pucharze Narodów. Polacy mogli zdobyć 100 punktów więcej

Po dyskwalifikacji Pawła Wąska, reprezentacja Polski zajęła 7. miejsce w turnieju drużynowym w Lahti i otrzymała 100 punktów do klasyfikacji Pucharu Narodów. Zwycięzcy - Austriacy mają już tylko 189 punktów straty do Niemców.

Michał Gałęzewski
Stefan Kraft PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Po tym, jak w turnieju indywidualnym wygrał Stefan Kraft i Austriacy minimalnie zmniejszyli straty do Niemców, tym razem nadrobili do nich kolejnych 100 punktów. Reprezentanci tego alpejskiego kraju mają już tylko 189 punktów straty, wyraźnie oddalili się też od grupy pościgowej.

O 3. miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów walczą Norwegowie i Słoweńcy, którzy dzięki drugiemu miejscu również nadrobili 100 punktów do rywali. Polacy mogli zająć przynajmniej 5. pozycję, która dałaby nam 200 punktów. Po kwalifikacji Pawła Wąska, zdobyliśmy 100 punktów i mamy ich obecnie 1 392.

Należy też docenić postawę Finów, którzy zajmując 6. miejsce w turnieju w Lahti powiększyli swój dorobek o 150 punktów - obecnie mają ich już 208. Jeszcze przed weekendem w Lahti, Finowie zajmowali miejsce za Bułgarami.