Media po noworocznym konkursie. "Tylko duży cud może pomóc"

"Tylko duży cud może pomóc" - piszą niemieckie media po noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen. Światowe portale zwracają też uwagę na Polaków.

PS

bild.de: "Tylko duży cud może pomóc"

Niemcy już od 20 lat czekają, aż któryś z ich skoczków wygra Turniej Czterech Skoczni. Po raz ostatni dokonał tego Sven Hannawald. W sobotę, w konkursie noworocznym w Garmisch-Partenkirchen, nasi zachodni sąsiedzi znów się od tego oddalili. 

Markus Eisenbichler co prawda spisał się świetnie - o 0,2 punktu przegrał z Ryoyu Kobayashim. Problem w tym, że Eisenbichler na półmetku TCS traci do Japończyka już ponad 21 punktów, a Karl Geiger - po słabszym sobotnim występie - aż 32,3 punktu. 

"Tylko duży cud może pomóc" - piszą dziennikarze bild.de. 

Czytaj także: Legenda wraca na skocznię!

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • Manuel Zgłoś komentarz
  Ryoyu jest the best, mam wielką nadzieję, że wygra TCS
  • SportowyEkspert Zgłoś komentarz
   Brawo Karl i Markus, macie jeszcze szansę!
   • yes Zgłoś komentarz
    Ciekawe czy Polacy wracają już do domu? Pewnie zostaną, gdyż mniejsze zaangażowanie skoczków w skoki nie gwarantuje im lepszego skakania. Ktoś mówił, że może skoczkowie mają przesyt
    Czytaj całość
    siebie nawzajem. Przecież w zwolnionym czasie nie będą grali na instrumentach smyczkowych lub uczyli się języka chińskiego (do tego nie każdemu on się przyda).
    • Judenrat45 Zgłoś komentarz
     Cudów nie ma. Polacy się o tym przekonują jako pierwsi. Lindwik no może powalczyć jak czegoś nie spitoli. Karl będzie dobry, ale nie najlepszy. Markus co prawda jest jak Źila
     Czytaj całość
     nieobliczalny, ale chyba jednak nie stać go na pokonanie Ryoju.