Dwukrotny mistrz paraolimpijski zmienia barwy!

Były mistrz i wicemistrz Polski w singlu, Patryk Chojnowski, przenosi się z Dekorglassu Działdowo do Polonii Bytom. W nowym klubie LOTTO Superligi zagra z Jakubem Perkiem i Chińczykiem Wang Lichenem.

Sportklub Polska
Sportklub Polska
Patryk Chojnowski Materiały prasowe / Sportklub / Patryk Chojnowski
– Tylko menedżer Polonii Michał Napierała złożył mi konkretną propozycję. Były też dwie inne oferty, ale bez szczegółów – mówi 32-letni Patryk Chojnowski.   Dla doświadczonego zawodnika, reprezentanta Polski, bytomski klub będzie kolejnym w karierze w LOTTO Superlidze. Od 2009 roku, kiedy powstała liga zawodowa, występował w drużynach z Ostródy w latach 2009-10, Lęborka (2010-12), znów Ostródy (2012-13), Grudziądza (2013-14), Działdowa (2014-17), Warszawy (2017-18), Gdańska (2018-21) i po raz drugi Działdowa 2021-22 .

Nie znam Wang Lichena i nie wiem na jakim poziomie będzie grał chiński zawodnik, więc ciężko mówić o co będziemy walczyć w nowym sezonie, ale raczej środek tabeli lub utrzymanie – powiedział dwukrotny złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich.

Patryk Chojnowski i Jakub Perek razem grali ponad dekadę temu, w sezonie 2011-12 w barwach zespołu z Lęborka. Teraz znów wystąpią w jednym klubie. Jakub Perek ostatnio występował w KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Jako zawodnik drużyn przyjezdnych wielokrotnie rywalizowałem w Bytomiu. Jednym z najbardziej pamiętnych był pojedynek z Mateuszem Gołębiowskim. Był taki set, w którym przegrywałem 1:10, a mimo to wygrałem. Zwyciężyłem też cały ten mecz – przyznał Patryk Chojnowski.

ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad z Adamem Waczyńskim
 
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×