Dartom Bogoria i Dekorglass zagrają w Lidze Mistrzów

Dwaj przedstawiciele LOTTO Superligi, aktualny i ubiegłoroczny mistrz Polski, czyli Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo zagrają w Lidze Mistrzów ETTU w sezonie 2022/23.

Sportklub Polska
Sportklub Polska
Jakub Dyjas Materiały prasowe / Sportklub / Jakub Dyjas
Europejska Unia opublikowała listę klubów zakwalifikowanych do pucharów. Tylko Niemcy i Polska mają dwa kluby wśród ósemki najwyżej sklasyfikowanych zespołów i zagrają w II rundzie grupowej. Dartom Bogoria jest rozstawiony z piątką, zaś Dekorglass z siódemką.

Kluby z Grodziska Mazowieckiego i Działdowa z racji dużej liczby punktów nie muszą grać w I rundzie (20-25 września). ETTU wraca do rozgrywek systemem ligowym i w II rundzie odbędzie się 6 kolejek meczów, po dwa w październiku, listopadzie i grudniu.

Pewne miejsce w II rundzie grupowej Ligi Mistrzów, poza Dartomem Bogorią i Dekorglassem, mają Borussia Dusseldorf, FC Saarbrucken (obydwa Niemcy), Hennebont (Francja), Sporting Lizbona (Portugalia), Roskilde BTK 61 (Dania) i Felbermayr Wels (Austria).

Na liście drużyn, które mogą wystąpić w Europe Trophy, nowych rozgrywkach europejskich (trzeci poziom, po Lidze Mistrzów i Pucharze Europy), jest Energa KTS Toruń. Zespół prowadzony przez menedżera Krzysztofa Piotrowskiego jest zdobywcą Pucharu Polski.

Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy zgłosimy się do Europe Trophy. Doświadczenie międzynarodowe zdobywaliśmy kilka lat temu grając w Lidze Mistrzów – mówi Krzysztof Piotrowski, który w ostatnich dniach uczestniczył w Mistrzostwach Europy Weteranów w Rimini. Wygrał łącznie 5 pojedynków, przegrał jednak swój mecz o awans do 1/8 finału.

ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad z Adamem Waczyńskim
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×