Kolejny żeglarski weekend w Sportklubie! Tym razem widzimy się w Plymouth

Po ubiegłotygodniowych zmaganiach w Gdyni, tym razem wypływamy z kamerami na szersze wody. W sobotę i niedzielę zakotwiczymy w Plymouth, żeby przeprowadzić transmisję z trzeciej rundy prestiżowego SailGP. Oglądaj w Sportklubie!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
SailGP Materiały prasowe / Sportklub / SailGP

Sezon w SailGP dopiero się zaczął, a za nami już dwie rundy tej arcyciekawej rywalizacji. Najpierw byliśmy z kamerami na Bermudach, a w połowie czerwca zajrzeliśmy do Chicago, żeby pokazać zmagania na jeziorze Michigan. W najbliższy weekend po raz pierwszy w tym roku wrócimy do Europy na wyścigi, których gospodarzem będzie angielskie Plymouth.

Przed rokiem w tym położonym na granicy Kornwalii i Devonu porcie równych sobie nie mieli Australijczycy. Ich sukcesu w najmniejszy sposób nie umniejsza fakt, że z powodu rozgrywanych niemal w tym samym czasie Igrzysk Olimpijskich w Tokio, większość zespołów wystawiła swoje rezerwowe ekipy. Reprezentacja z antypodów wygrała wówczas dwa pierwsze starty i choć w kolejnych trzech ani nie uplasowała się na podium, awansowała do wielkiego finału, a w nim wyprzedziła Francuzów i Amerykanów.

W tym roku Australijczycy znów ostrzą sobie zęby na wygraną na Wyspach. Wszystkie argumenty mają w swoich rękach, co udowodnili w dwóch pierwszych rundach bieżącego sezonu. W obu wdrapali się na najwyższy stopień podium i choć zarówno na Bermudach, jak i w Chicago, nie nadawali tonu rozgrywkom od pierwszych wyścigów eliminacyjnych, to w momencie próby zawsze zdawali egzamin celująco. W obu rundach rozstrzygali na swoją korzyść piąte wyścig, dzięki czemu kwalifikowali się do finałów, w których konkurentom nie zostawiali już większych złudzeń. Na Karaibach wyprzedzili na podium Brytyjczyków i Kanadyjczyków, a na jeziorze Michigan… Kanadyjczyków i Brytyjczyków.

Załoga z Australii otwiera oczywiście klasyfikację generalną tegorocznego SailGP z 20 punktami na koncie. Tuż za plecami żeglarzy z antypodów plasują się Kanadyjczycy i Brytyjczycy, którzy uzbierali po 17 punktów, a po pięć „oczek” mniej mają Nowozelandczycy i Duńczycy. Stawkę zamykają na razie Szwajcarzy, którzy jako jedyni w żadnym z tegorocznych wyścigów nie zajmowali jeszcze miejsca na podium oraz Japończycy, którzy z powodu problemów sprzętowych na swój pierwszy występ będą musieli poczekać co najmniej jeszcze kilka tygodni.

Plany transmisyjne Sportklubu z SailGP w Wielkiej Brytanii:
1. dzień – sobota 30 lipca, godz. 15:00
2. dzień – niedziela 31 lipca, godz. 15:00

ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad z Adamem Waczyńskim
Kto zwycięży w weekend na wodach w Plymouth?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×