Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Święto fanów bilarda – 45 godzin transmisji z World Cup of Pool wyłącznie w Sportklubie!

Takiej porcji bilarda fani w Polsce jeszcze nie mieli okazji skonsumować. W dniach 13-18 czerwca w Sportklubie co najmniej 45 godzin transmisji z londyńskiego World Cup of Pool 2017. Na żywo wszystkie mecze od 1. rundy aż do wielkiego finału!

Jacek Żytnicki
Jacek Żytnicki
kibice śledzą rywalizację w bilardzie Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: kibice śledzą rywalizację w bilardzie

World Cup of Pool to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w bilardowym kalendarzu. Udział bierze w niej 32 reprezentacje z 31 krajów (zwyczajowo gospodarz turnieju wystawia dwie drużyny oznaczone literami A i B). Uczestników wybierają sami organizatorzy. Połowa z nich jest rozstawiona i w pierwszej rundzie mierzy się z teoretycznie słabszymi, nierozstawionymi rywalami. Impreza rozgrywana jest regularnie od 2006 roku, do tej pory najczęściej – trzykrotnie – triumfowali w niej reprezentanci Filipin.

Dwa lata temu, także w Londynie, miejsce na najwyższym stopniu podium wywalczyli zawodnicy z Tajpej, Ko Pin-yi i Chang Yu-Lung. W drodze do finału pokonali oni kolejno Estonię, Polskę, Austrię i Anglię A, a w decydującym spotkaniu uporali się z drugą reprezentacją Wyspiarzy, Anglią B, którą współtworzyli Mark Gray i Daryl Peach. Polskę w imprezie reprezentowali wówczas Mateusz Śniegocki oraz Wojciech Szewczyk. Turniej rozpoczęli oni od zwycięstwa nad Nową Zelandią (7:3), w 2. rundzie zaporę nie do przejścia stanowili jednak późniejsi triumfatorzy imprezy. Śniegocki i Szewczyk przywdzieją też biało-czerwone barwy w tegorocznej odsłonie zawodów w Alexandra Palace.

Polacy udział w World Cup of Pool 2017 rozpoczną w środę (14 czerwca) spotkaniem z Grekami. Mecz ten będzie pierwszą konfrontacją w sesji popołudniowej (na żywo w Sportklubie o godz. 12.30). Nikos Ekonomopoulos i Alex Kazakis to doświadczeni i utytułowani bilardziści, Biało-czerwonych stać jednak na to, aby odprawić ich z kwitkiem do domu już po pierwszym meczu. Polacy od lat zaliczani są do szerokiej światowej czołówki, Szewczyk to m.in. wicemistrz World Cup of Pool z 2012, a Śniegocki to finalista World Pool Masters z tego samego roku. W przypadku wygranej, w drugiej rundzie naszych zawodników czeka o wiele trudniejsza przeprawa, ich rywalami w walce o awans do ćwierćfinału będą bowiem broniący tytułu zawodnicy z Tajpej.

Łączna pula nagród w tegorocznej edycji turnieju wynosi ćwierć miliona dolarów. Zwycięzcy otrzymają z niej czek na 60 tysięcy. W całej imprezie rozegranych zostanie 31 meczów, wszystkie na żywo wyłącznie w Sportklubie.

Plany transmisyjne Sportklubu z World Cup of Pool 2017 (wszystkie mecze na żywo):
13 czerwca godz. 13.30 (sesja popołudniowa) – 1. runda – mecze: Niemcy – Malta, Rosja – Malezja, Kanada – Australia
13 czerwca godz. 19.30 (sesja wieczorna) – 1. runda – mecze: Hiszpania – Rumunia, Szkocja – Nowa Zelandia, Anglia A – Indie
14 czerwca godz. 13.30 (sesja popołudniowa) – 1. runda – mecze: Polska – Grecja, Finlandia – Norwegia, Tajpej – Kuwejt
14 czerwca godz. 22.30 (sesja wieczorna) – 1. runda – mecze: Japonia – Tajlandia, Filipiny – Katar, Anglia B – Indonezja
15 czerwca godz. 13.30 (sesja popołudniowa) – 1. runda – mecze: Chiny – Portugalia, Holandia – Węgry, Austria – Szwecja
15 czerwca godz. 19.30 (sesja wieczorna) – 1. runda – mecz USA – Singapur i 2. runda
16 czerwca godz. 13.30 (sesja popołudniowa) – 2. runda
17 czerwca godz. 14.30 (sesja popołudniowa) – ćwierćfinały
17 czerwca godz. 19.30 (sesja wieczorna) – ćwierćfinały
18 czerwca godz. 14.30 (sesja popołudniowa) – półfinały
18 czerwca godz. 19.30 (sesja wieczorna) – finał

ZOBACZ WIDEO: Poczuj emocje jeszcze mocniej – Sportklub w HD!
Czy lubisz oglądać w telewizji bilard?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Sportklub
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×