Klasyka Fightklubu: Floyd Mayweather vs Marcos Rene Maidana o pasy WBA i WBC

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Fightklub / Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana
Materiały prasowe / Fightklub / Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana
zdjęcie autora artykułu

Drugi w historii pojedynek „Pretty Boya” ze znakomitym argentyńskim fighterem, który właśnie po walkach z Mayweatherem Jr. zakończył bokserską karierę. Starcie z Las Vegas z września 2014 w najbliższy czwartek 24 sierpnia o godz. 22.00 w Fightklubie.

W tym artykule dowiesz się o:

W maju 2014 roku w MGM Grand Floyd Mayweather Jr. i Marcos Rene Maidana skrzyżowali ze sobą rękawice po raz pierwszy. Trzymający w napięciu, niezwykle szybki i efektownym pojedynek zakończył się wygraną Amerykanina. Za jego zwycięstwem opowiedziało się wówczas dwóch sędziów, jeden wskazał remis. Bezpośrednio po walce wiadomo było, że rewanż jest kwestią czasu – „Pretty Boy” zamierzał udowodnić, że stać go na bardziej przekonujące zwycięstwo, a Argentyńczyk, że to on może zostać pierwszym bokserem w historii, który odeśle do narożnika wielkiego Floyda.

Szczegóły rewanżu ustalono szybko, a sama walka doszła do skutku już cztery miesiące później, również w Las Vegas. Tym razem Mayweather był bardziej skupiony, nie pozwalał Maidanie na prowadzenie pojedynku, choć Argentyńczyk zadał 128 celnych ciosów. „Money” trafiał skutecznie 166 razy (na 326 prób), jego uderzenia siały jednak większe spustoszenie u rywala. Cały pojedynek był bardzo wyrównany z lekkim wskazaniem na Amerykanina, co dostrzegli również wszyscy sędziowie punktowi (116:111, 116:111 i 115:112). Nie obeszło się w nim bez kontrowersji, w ósmej rundzie Mayweather zasugerował bowiem sędziemu, że podczas klinczu został ugryziony przez rywala, czemu ten zdecydowanie zaprzeczył. Smaczku tej niecodziennej sytuacji dodawał fakt, że z trybun całemu zdarzeniu bacznie przyglądał się… Evander Holyfield, któremu kilka lat wcześniej w tym samym miejscu kawałek ucha odgryzł Mike Tyson. Mayweather wygrywając obronił wszystkie trzy pasy mistrza świata: WBA Super World, WBC World oraz WBC Super World w wadze półśredniej. Po walce tej stoczył jeszcze tylko dwa pojedynki – z Mannym Pacquiao i Andre Berto, ostatni z nich we wrześniu 2015. Wydawało się, że po drugiej z tych walk nastąpi jego definitywny rozbrat z boksem, wiemy jednak, że już w weekend „Pretty Boy” wróci na ring na długo wyczekiwaną walkę z Conorem McGregorem. Z kolei dla Maidany dwie walki z Floydem były ostatnimi w karierze. Ostatecznie były czempion WBA World w wadze superlekkiej i WBA w wadze półśredniej zszedł z ringu z bilansem 35-5-0 (31 KO). Drugi pojedynek Floyd Mayweather Jr. vs Marcos Rene Maidana z września 2014 roku w czwartek 24 sierpnia o godz. 22.00 w Fightklubie. ZOBACZ WIDEO: Ringowa jatka dla Maurico Herrery!

Źródło artykułu: