Serie A: finał finałów. Ten mecz zadecyduje o złocie w Lega Pallavolo

Dopiero piąte spotkanie finałów zadecyduje o tym, czy scudetto zdobędzie najlepsza po rundzie zasadniczej Perugia, czy też drugi rok z rzędu z mistrzostwa będzie cieszyła się ekipa Cucine Lube. Decydujący mecz finału premierowo w Sportklubie.
Jacek Żytnicki
Materiały prasowe / CEV / Zespół z Perugii

Polecamy:
Siatkarska Liga Narodów w Polsce! KUP BILET>>>
We wszystkich czterech poprzednich finałowych potyczkach gospodarze nie dali pokonać się we własnej hali. Pierwsze i trzecie spotkanie padło łupem Perugii, mecze numer dwa i cztery wygrali siatkarze z Trei. Najbliżej przerwania tej serii było w drugiej odsłonie finału, w której Perugia prowadziła w setach już 2:0, ostatecznie poległa jednak w pięciu partiach.

Atut swojej publiczności w walce o złoto jest nie do przecenienia i z pewnością to jeden z czynników, który w niedzielnym spotkaniu nakazuje upatrywać faworytów w miejscowych. Perugia u siebie przegrywa niebywale rzadko, miejscowi we wszystkich rozgrywkach rozstrzygali na swoją korzyść dziewiętnaście poprzednich potyczek, a ostatni raz dali się pokonać we własnej hali Modenie w grudniu ubiegłego roku.

Cucine Lube zrobi wszystko, aby pójść śladem Azimutu, a że goście potrafią grać na wyjazdach świadczą ich wyniki z ostatniego miesiąca, kiedy to potrafili pokonać w halach rywali PGE Skrę Bełchatów, Diatec Trentino czy właśnie wspomniany Azimut Modena.

O losach meczu najprawdopodobniej zadecyduje dyspozycja liderów obu drużyn. Z jednej strony grę Perugii będą starali się ciągnąć Aleksandar Atanasijević i Iwan Zajcew, po drugiej stronie siatki miejscowych będą zaś bombardowali Cwetan Sokołow i Osmany Juantorena. Który duet okaże się skuteczniejszy i zapewni swojej drużynie złoty medal Lega Pallavolo?

Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova / 6 maja, godz. 21.00 (premiera)