Ekscytujący tydzień z Asian Le Mans Series na żywo w Sportklubie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Le Mans Series
Facebook / Le Mans Series
zdjęcie autora artykułu

Cztery emocjonujące wyścigi po raz pierwszy w historii rozgrywane w obrębie jednego kraju. Od 13 do 20 lutego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich fani motorsportu będą mogli śledzić zmagania w Asian Le Mans Series. Wszystkie na żywo w Sportklubie!

Przygotowania do tegorocznej serii były trudne i trwały znacznie dłużej niż zwykle. Spowodowane to było, oczywiście, pandemią COVID-19, z którą wciąż zmaga się wiele krajów na świecie. Organizatorzy Asian Le Mans Series za punkt honoru przyjęli sobie jednak, że zrobią wszystko, aby w bieżącym sezonie kalendarz startów nie został zakłócony. Ku uciesze fanów dopięli swego, bo choć wszystkie rundy rozegrane zostaną w rekordowo krótkim czasie i będą miały miejsce na terytorium tylko jednego państwa – odbędą się! A to dla kibiców jest najważniejsze. Gospodarzem tegorocznego cyklu będą wyłącznie Zjednoczone Emiraty Arabskie, a konkretnie dwa tory doskonale znane kibicom: Dubai Autodrome w Dubaju i Yas Marina Circuit w Abu Zabi. Na pierwszym z nich rywalizacja zaplanowana została 13 i 14 lutego, na obiekcie znanym z Formuły 1 najlepsi kierowcy serii ścigać się będą 19 i 20 lutego. Obie rundy poprzedzone zostaną organizowanymi dzień wcześniej kwalifikacjami, a wszystkie cztery wyścigi kibice w naszym kraju zobaczą na żywo w Sportklubie!

Wstępnie ogłoszono listę wszystkich 36 zespołów, które przystąpią do rywalizacji w Asian Le Mans Series 2021. Znalazło się w niej 17 prototypów (7 w klasie LMP2 oraz 10 w LMP3), a także 19 samochodów w GT3. Jak zawsze ma to miejsce w wyścigach serii Le Mans, wszystkie auta będą rywalizowały wspólnie na jednym torze i w tym samym czasie. Za ich kierownicami usiądzie plejada uznanych gwiazd, bo w samej tylko klasie LMP2 będzie można zobaczyć zawodników mających za sobą doświadczenie m.in. w Formule 1 i World Endurance Championship. O zwycięstwo rywalizować będą z nimi młode gwiazdy motorsportu, które dopiero stawiają pierwsze kroki na światowych salonach. Podobnie rozkłada się struktura zawodników w klasie LMP3, w której w szranki również staną gwiazdy światowego formatu, mające już w dorobku zwycięstwa w poprzednich edycjach mistrzostw, ale też amatorzy i młodzi zawodnicy, będący na wczesnych etapach swoich karier w sportach motorowych. Ekscytująco zapowiada się także rywalizacja w klasie GT, na starcie zobaczymy bowiem sześciu największych producentów samochodów GT, a każdy z nich przygotował imponujący skład kierowców fabrycznych, którzy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich będą chcieli wspiąć się na najwyższy stopień podium. W sumie we wszystkich klasach wystartują zespoły z piętnastu krajów oraz kierowcy dwudziestu sześciu narodowości. Szykuje się prawdziwa mieszanka wybuchowa, która powinna zapewnić moc atrakcji. Zgodnie z formułą z poprzednich lat każdy wyścig będzie trwał cztery godziny, a starty będą łączyły w sobie wyścigi nocne i dzienne. Asian Le Mans Series 2021 na żywo w Sportklubie. Transmisje 13 i 14 lutego z Dubai Autodrome oraz 19 i 20 lutego z Yas Marina Circuit. ZOBACZ WIDEO: Myśli o NBA kuszą! – wywiad z Adamem Waczyńskim

Źródło artykułu: