To naprawdę padło w telewizji. Pomylili polskiego premiera ze słynnym żeglarzem

O eksplozji w miejscowości Przewodów jest głośno na całym świecie. Przy okazji relacjonowania tego wydarzenia jedna z australijskich telewizji popełniła kuriozalny błąd.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Mateusz Kusznierewicz, Mateusz Morawiecki Getty Images / Mateusz Kusznierewicz, Mateusz Morawiecki
Do tragicznego zdarzenia w miejscowości Przewodów (pow. hrubieszowski, woj. lubelskie) doszło we wtorek (15 listopada) po południu. W wyniku eksplozji rakiety zginęły dwie osoby.

- Nie mamy w tej chwili żadnych jednoznacznych dowodów na to, kto wystrzelił tę rakietę. Najprawdopodobniej była to rakieta produkcji rosyjskiej, ale to wszystko jest jeszcze w trakcie badania - przekazał prezydent Andrzej Duda.

O incydencie zrobiło się głośno w światowych mediach. Mówiono o nim choćby w australijskiej stacji ABC News. Przy tej okazji pomylono premiera Mateusza Morawieckiego z... Mateuszem Kusznierewiczem.

Niewątpliwie Kusznierewicz cieszy się sporą popularnością w Australii. Żeglarstwo wywołuje tam większe zainteresowanie niż w Polsce.

Kusznierewicz ma na swoim koncie wiele sukcesów, które notował między innymi na Antypodach. W 1998 roku zajął pierwsze miejsce podczas międzynarodowych mistrzostw Australii w klasie OK Dinghy, a poza tym na czwartej lokacie ukończył igrzyska olimpijskie w Sydney.

Z funkcją premiera Polski nie ma jednak nic wspólnego. Australijczykom przytrafił się zatem kuriozalny błąd.

Zobacz także:
> Boniek wbił szpilkę organizatorom mundialu. Dlatego nie leci do Kataru
> Messi wskazał faworytów mistrzostw świata. Kogo wymienił?

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×