Obecna! Lewandowska nie mogła tego przegapić

Po 66 latach FC Barcelona wyprowadza się z Camp Nou. Niedzielny mecz z Mallorcą jest ostatnim Barcy na swoim obiekcie na co najmniej kilkanaście miesięcy. Na uroczystym pożegnaniu stadionu-legendy nie mogło zabraknąć Anny Lewandowskiej.

MK
Anna Lewandowska nie opuszcza meczów męża Getty Images / NurPhoto / Anna Lewandowska nie opuszcza meczów męża

24 września 1957 roku FC Barcelona oficjalnie otworzyła Camp Nou. Na inaugurację obiektu, największego dziś stadionu w Europie, Duma Katalonii zagrała towarzysko z... reprezentacją Warszawy (lub jak twierdzą niektórzy z nieoficjalną reprezentacją Polski). Więcej TUTAJ.

Historia zatacza koło, bo polscy piłkarze otwierali Camp Nou, a 66 lat później Robert Lewandowski, najwybitniejszy polski zawodnik, zamyka stadion.. Takiego wydarzenia nie mogła przegapić Anna Lewandowska, która pochwaliła się swoją obecnością na meczu Barcelona - Mallorca na Instagramie.
Anna Lewandowska jest na pożegnaniu Camp Nou Anna Lewandowska jest na pożegnaniu Camp Nou
Barcelona wyprowadza się z Camp Nou na czas jego gruntownej modernizacji. Przez kilkanaście najbliższych miesięcy świeżo upieczeni mistrzowie Hiszpanii będą występowali na Stadionie Olimpijskim im. Luisa Companys w dzielnicy Sant-Montujic.

Pracę na stadionie rozpoczną się już w czerwcu, a na Camp Nou "Lewy" i spółka mają wrócić 29 listopada 2024 roku - na 125. rocznicę powstania klubu. Wtedy jednak Barcelona będzie grała tylko na częściowo otwartym obiekcie, bowiem cała przebudowa ma zakończyć się dopiero w 2026 roku.

Po modernizacji Camp Nou będzie mogło pomieścić 105 tys. widzów. Cały stadion będzie zadaszony - w tej chwili dach zakrywa tylko jedną z trybun. Modernizacja stadionu i aranżacja terenu wokół niego ma pochłonąć 1,5 mld euro. Więcej TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za bramka! I to dzięki... kibicowi


Mecze Barcelony z udziałem Lewandowskiego obejrzysz na żywo, online na kanałach Eleven Sports w Pilot WP!
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×