To nie fotomontaż. Nagle na telebimie wyświetlili Hitlera

Kibice zgromadzeni na stadionie drużyny Michigan State University przecierali oczy ze zdumienia po tym, co zobaczyli. Przed meczem ligi akademickiej na ekranie pojawiło się... zdjęcie Adolfa Hiltera.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
zdjęcie Adolfa Hitlera na telebimie Twitter / College Football Report / Na zdjęciu: zdjęcie Adolfa Hitlera na telebimie
W niedzielę odbyło się spotkanie ligi akademickiej futbolu amerykańskiego pomiędzy Michigan State University a Michigan Wolverines. Goście zwyciężyli aż 49:0, ale sam wynik przeszedł bez większego echa.

Na całym świecie mówi się o tym, co kibice zobaczyli na ekranie przed rozpoczęciem spotkania. Na telebimie wyświetlano pytania i odpowiedzi do quizu - należało wskazać, z którego kraju pochodzi osoba widoczna na zdjęciu.

Zgromadzeni na trybunach nie mogli uwierzyć, gdy nagle na ekranie pojawiła się postać... Adolfa Hitlera oraz pytanie, w jakim kraju się urodził.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wyskoczyła w samym kostiumie. "Odwołujemy jesień"

- MSU jest świadome, że przed rozpoczęciem meczu na tablicy pokazano nieodpowiednie treści z trzeciego źródła - przekazał dyrektor drużyny Matt Larson.

Władze uczelni od razu wyciągnęły konsekwencje. Ogłoszono zakończenie współpracy z dostawcą treści. "MSU wdroży bardziej rygorystyczne procesy przeglądu i zatwierdzania treści wyświetlanych na telebimie" - przekazano w komunikacie.

"Spartanie" czas na zmiany mają do 4 listopada. Tego dnia o godz. 22:00 czasu polskiego rozegrają kolejne domowe spotkanie. Zmierzą się wtedy z uniwersytecką drużyną z Nebraski.

Czytaj także:
Pęka z dumy. Jej partner wygrał prawie 3 mln zł
"Bitwa o Radom". Niespodziewana sytuacja przed meczem Ekstraklasy

Czy interesujesz się futbolem amerykańskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×