Pobito rekord. Nie uwierzysz, za ile sprzedano koszulkę gwiazdy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mike Ehrmann / Na zdjęciu: Tom Brady
Getty Images / Mike Ehrmann / Na zdjęciu: Tom Brady
zdjęcie autora artykułu

Na początku 2023 roku Tom Brady ogłosił decyzję o zakończeniu kariery. Amerykanin wystawił na aukcję swoją koszulkę, w której zagrał w ostatnim meczu. Aż trudno uwierzyć, za jaką kwotę została sprzedana.

W tym artykule dowiesz się o:

W lutym br. w wieku niespełna 46 lat Tom Brady podjął decyzję o zakończeniu kariery. Co prawda legendarny futbolista ogłaszał to już kilka razy, jednak wtedy nastąpiło to ostatecznie.

Po tym, jak zszedł już ze sceny, postanowił, że wystawi na licytację koszulkę, w której zagrał w swoim ostatnim meczu w karierze. Nikt jednak nie przypuszczał, za jaką kwotę zostanie ona kupiona.

Jak informuje portal sportbild.bild.de, wspomniana koszulka osiągnęła wartość 1,3 miliona dolarów. W przeliczeniu na polską walutę daje to 5,24 miliona złotych. Tajemnicą pozostaje to, kto został posiadaczem koszulki.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Zrobił to na siedząco. Po prostu magia

Wiadome jest jednak to, że ustanowiono nowy rekord. Wcześniej rekordzistą w kategorii najdrożej sprzedanej koszulki był Joe Montana. Jego odzież została kupiona za 1,2 miliona dolarów.

Nie bez przyczyny mówi się, że Tom Brady jest żywą legendą futbolu amerykańskiego. Swoją seniorską karierę rozpoczął w New England Patriots. Rozgrywający grał w barwach tego klubu przez dwadzieścia lat. Później trafił do Tampa Bay Buccaneers.

Najistotniejsze są jednak jego sukcesy. Aż dziesięć razy uczestniczył w Super Bowl (finałowy mecz o mistrzostwo ligi NFL - przyp. red). Na swoim koncie ma m.in. siedem mistrzostw. Pięciokrotnie wybierano go MVP Super Bowl, a trzykrotnie MVP sezonu zasadniczego.

Dodajmy, że Tom Brady nie odsunął się całkowicie od futbolu amerykańskiego. Od sezonu 2024 46-latek będzie spełniał się jako ekspert telewizyjny w amerykańskiej stacji Fox.

Zobacz także: Krzysztof Piątek nie mógł się powstrzymać Hurkacz pokazał, jak szykuje się do sezonu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)