Polski biznesmen mógł zginąć. Uratował go cud

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Rafał Sonik Team / Na zdjęciu: Rafał Sonik
Materiały prasowe / Rafał Sonik Team / Na zdjęciu: Rafał Sonik
zdjęcie autora artykułu

Rafał Sonik podczas rozmowy z Kanałem Sportowym postanowił przypomnieć dramatyczne zdarzenie, do którego doszło w trakcie rajdu Dakar 2017. Polski biznesmen był o krok od śmierci.

W tym artykule dowiesz się o:

Koszmarne wspomnienia z rajdu Dakar 2017 ma Rafał Sonik. Organizator popełnił błąd podczas wyznaczania trasy, co sprawiło, że Sonik i jego kompan Kamil Wiśniewski musieli zawracać.

- Gdy zorientowaliśmy się, że to na pewno nie jest koryto wyschniętej rzeki, wracaliśmy, oczywiście ze świadomością, że ktoś z drugiej strony może jechać. Jechaliśmy relatywnie powoli, około 80 km/h w szczycie, widząc nieźle sytuację z przodu - relacjonował w Kanale Sportowym.

Następnie Sonik dodał, że nagle zza długiego łuku "wypadł" Sebastien Loeb, który jechał dużo szybciej niż oni.

- I była tylko jedna szansa: zmieścić się między nim a drzewem, które było po mojej prawej stronie. To, co robię, to jest zawsze kwestia wytrenowanego przez wiele lat instynktu. Wtedy zdążyłem tylko pomyśleć o tym, co powiem tacie Kamila, jeśli ja przeżyję, a on zginie. Kamil jechał dosłownie 15-20 cm za mną. Wyobraziłem sobie, że on, jadąc za mną w kurzu, nie zauważy tego samochodu Loeba - dodał.

Sonik nie ukrywał, że w tej sytuacji zadecydowały naprawdę totalne detale. Tragedia była tutaj o krok.

- Jakbym trafił na gorszego kierowcę, nie na wielokrotnego mistrza świata, zginąłbym na pewno. Zachował się perfekcyjnie. Decydowały mikroskopijne odległości i instynkt - podkreślał.

ZOBACZ WIDEO: Jest w dziewiątym miesiącu ciąży. Zobacz, skąd "wrzuciła" nagranie

Czytaj także:  > Tusk podniósł im emerytury. Tyle dostanie KozakiewiczImponujące. Spójrz, jak wygląda gwiazdor "Lombardu"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty