Klaun i Kaczor Donald. Tak Tajner podsumował obrady Sejmu

Poseł Apoloniusz Tajner w humorystycznym stylu zareagował na wydarzenia podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu. Zobacz dwie sceny.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Apoloniusz Tajner (na małym zdjęciu: posiedzenie Sejmu RP) Twitter / Apoloniusz Tajner/ instagram.com/stories/apoloniusz.tajner / Na zdjęciu: Apoloniusz Tajner (na małym zdjęciu: posiedzenie Sejmu RP)
4. Posiedzenie Sejmu X kadencji, obrady przewidziano w czwartek i piątek (25-26 stycznia), rozpoczęło się od wystąpień i wniosków formalnych. Z mównicy grzmiał m.in. wiceminister Michał Kołodziejczak, który skrytykował PiS za politykę w zakresie rolnictwa.

Od Kołodziejczaka dostało się też przedstawicielowi Konfederacji, Przemysławowi Wiplerowi. Wiceminister rolnictwa w rządzie Donalda Tuska zarzucił mu, że... ten śmieje się podczas jego wystąpienia.

Obserwatorem wydarzeń był Apoloniusz Tajner, poseł na Sejm RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Były prezes Polskiego Związku Narciarskiego (lata 2006-23) w relacji na InstaStories zamieścił dwie scenki z Sejmu (patrz poniżej).

Na pierwszym zdjęciu widzimy Wiplera, który wywołany na mównicę odpowiadał Kołodziejczakowi. Tajner nad zdjęciem wstawił symbol... "klauna" z podpisem "Sejm Rzeczypospolitej Polskiej".

Na drugiej fotografii widoczny jest wicemister rolnictwa, wymachujący w stronę ław, gdzie zasiadali posłowie PiS i prezes Jarosław Kaczyński. Symbol "Kaczora Donalda", który dodał Tajner, jest bardzo wymowny.

instagram.com/stories/apoloniusz.tajner instagram.com/stories/apoloniusz.tajner
instagram.com/stories/apoloniusz.tajner instagram.com/stories/apoloniusz.tajner
Zobacz: Tajner wygrzebał zdjęcia sprzed 69 lat. Tak wyglądał jego ojciec Tajner i Zimoch nie pojawią się na PŚ w Szczyrku. "Mamy ważniejsze rzeczy"
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: to nie jest żart. Tak trenują polscy skoczkowie
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×