Lepiej usiądź. Taki majątek ma Tomasz Adamek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Tomasz Adamek / Na zdjęciu: Tomasz Adamek
Instagram / Tomasz Adamek / Na zdjęciu: Tomasz Adamek
zdjęcie autora artykułu

Tomasz Adamek dorabia sobie na sportowej emeryturze. Na finanse nie może jednak narzekać. Jeszcze przed ostatnimi walkami posiadał bowiem potężny majątek w USA.

W tym artykule dowiesz się o:

Nie ma wątpliwości, że Tomasz Adamek to jeden z najlepszych polskich pięściarzy w historii. W swojej kolekcji ma pasy mistrza świata IBF i IBO w wadze junior ciężkiej oraz WBC w wadze półciężkiej. Walczył także o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej z legendarnym Witalijem Kliczką.

Właśnie ta walka przyniosła mu najprawdopodobniej największy zarobek w karierze. W mediach pojawiały się informacje o 3 mln dolarów, co na ówczesny kurs dawało 10 mln zł. Sam Adamek później tłumaczył, że musiał od tego odprowadzić podatek, a także zapłacić pracownikom, ale z pewnością spora suma pozostała na jego koncie.

Adamek zarobione pieniądze mądrze inwestował, dzięki czemu dziś nie musi martwić się o regularny zastrzyk gotówki. W USA, gdzie na co dzień mieszka, polski pięściarz kupił 4 domy, które przerobił na 12 apartamentów.

ZOBACZ WIDEO: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

- W jednym domu przykładowo "rentuje" pierwszy "floor" na 2300 dolarów, następny na 2000, a za piwnicę wezmę 1400. I tak miesięcznie listonosz wrzuca mi do skrzynki dwanaście kopert z czekami za wynajem - zdradził w rozmowie z WP SportoweFakty w lutym tego roku, tuż przed walką z Mamedem Chalidowem na KSW Epic (cały wywiad TUTAJ).

Mimo zakończenia kariery w 2018 r., Adamek zdecydował się wrócić ze sportowej emerytury. Za wspomniany pojedynek z Chalidowem miał otrzymać na pewno ponad milion złotych. - Mogę zdradzić, że w sumie Tomek i Mamed zarobią ponad 4 mln zł - powiedział współzałożyciel KSW Martin Lewandowski w "SE".

Tajemniczy w tej kwestii jest również sam Adamek. - Gdybyś przed walką miał na koncie 0 złotych, to po walce byłbyś milionerem? - pytał go niedawno Mateusz Skwierawski z WP SportoweFakty. - Mówimy o polskiej walucie? - doprecyzował "Góral", a kiedy usłyszał odpowiedź twierdzącą, dodał: - No to tak.

To oczywiście nie wszystko. Adamek podpisał też kontrakt na dwie walki z Fame MMA. Jedną z nich, z Patrykiem 'Bandurą' Bandurskim, już wygrał (więcej TUTAJ).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty