"Chwilka przerwy". Tak ją spędzają polscy siatkarze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik / Jakub Kochanowski / Instagram / Jakub Kochanowski / reprezentanci Polski

Po zakończonej rywalizacji w pierwszej rundzie Ligi Narodów reprezentacja Polski ma kilka dni przerwy przed następnymi meczami. Siatkarze wykorzystali ten fakt i korzystali ze słonecznej pogody w Turcji.

W tym artykule dowiesz się o:

W dniach 22-26 maja reprezentacja Polski mężczyzn rozegrała cztery mecze w ramach pierwszej rundy Ligi Narodów. Turniej odbywał się w tureckiej Antalyi. Biało-Czerwoni rozpoczęli od trzech zwycięstw: nad Stanami Zjednoczonymi (3:0), Kanadą (3:1) i Holandią (3:0).

Na zakończenie rywalizacji w Turcji Polacy musieli przełknąć gorycz porażki. W starciu ze Słowenią podopieczni Nikoli Grbicia byli tłem dla rywali i przegrali 0:3. Sześć punktów daje Biało-Czerwonym piątą pozycję w tabeli rozgrywek.

Teraz drużyny przenoszą się do Japonii, gdzie odbędą się kolejne mecze. Zanim jednak do tego dojdzie, wszystkie drużyny otrzymały kilka dni wolnego. Fakt ten wykorzystali polscy siatkarze, którzy zostali w Turcji i wypoczywali na plaży.

Jakub Kochanowski zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie. "Teraz chwilka przerwy na przepakowanie i jedziemy dalej" - napisał siatkarz. 26-latek spędzał czas razem z innymi reprezentantami Polski (patrz na końcu artykułu).

Przed Biało-Czerwonymi jeszcze kilka dni odpoczynku. Polacy do rywalizacji w Japonii przystąpią 4 czerwca. Tego dnia zmierzą się z Brazylią. Oprócz tego zespół Nikoli Grbicia sprawdzi się na tle Turcji (6 czerwca), Japonii (7 czerwca) oraz Brazylii (8 czerwca).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty