Na palcach jednej ręki... Tylu widzów przyszło oglądać mecz Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Johannes Simon/ x.com/KamilKolsut / Na zdjęciu: Magdalena Fręch/ kort Suzanne Lenglen
Getty Images / Johannes Simon/ x.com/KamilKolsut / Na zdjęciu: Magdalena Fręch/ kort Suzanne Lenglen
zdjęcie autora artykułu

Obrazki z kortu Suzanne Lenglen podczas pojedynku Magdaleny Fręch z Darią Kasatkiną wyglądały źle z powodu niskiej frekwencji na widowni. Zobacz zdjęcie trybun.

Magdalena Fręch we wtorek (28 maja) - jako ostatnia z polskich singlistów na Rolandzie Garrosie 2024 - przystąpiła do rywalizacji w turnieju Wielkiego Szlema w Paryżu.

Polska tenisistka w meczu I rundy zmierzyła się z Darią Kasatkiną, przegrywając w dwóch setach (5:7, 1:6 - relacja TUTAJ). 26-letnia łodzianka przed dzisiejszym spotkaniem miała niekorzystny bilans gier z Rosjanką. Oba poprzednie pojedynki, w 2019 r. w Dubaju i w 2022 r. w Granby, wygrała zawodniczka z Togliatti.

Fręch i Kasatkina rywalizowały pod dachem na korcie Suzanne Lenglen (obiekt ten pomieści ponad 10 tys. osób i jest drugim co do ilości miejsc na trybunach stadionem Stade Roland Garros, po korcie Philippe Chatrier).

Zdjęcie z paryskiej areny zamieścił na portalu X dziennikarz "Rzeczpospolitej" Kamil Kołsut (patrz poniżej).

Na migawce z kortu widzimy, że polsko-rosyjskie starcie nie cieszyło się dużym zainteresowaniem fanów tenisa. Na trybunach Suzanne Lenglen zasiadła garstka kibiców, co na tle dużej widowni wyglądało wręcz fatalnie.

Zobacz: Aryna Sabalenka rozbiła Rosjankę Wielka gwiazda na drodze Świątek. Polka wyznała, czego się od niej nauczyła

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

Źródło artykułu: WP SportoweFakty