Cudowny gol w Afryce. Iworyjczyk zaskoczył bramkarza strzałem z połowy boiska

21-letni reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej jest na ustach kibiców z całego świata. To efekt znakomitej bramki w Mistrzostwach Narodów Afryki.

Redakcja
Redakcja

Zawody rozgrywane w Rwandzie nie cieszą się wielką popularnością, bo afrykańskie reprezentacje korzystają jedynie z zawodników, którzy grają w krajowych ligach. Emocji, widowiskowych akcji i przepięknych bramek jednak nie brakuje.

Dowodem na to jest Yao Serge N'Guessan. 21-letni reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej strzelił gola z gatunku stadiony świata. Piłkę przejął jeszcze na własnej połowie, minął środek boiska i dostrzegł, że bramkarz jest wysunięty. Wtedy Iworyjczyk zdecydował się na bardzo mocny strzał, a piłka wpadła do siatki. Zobaczcie.

N'Guessan strzelił na 3:0 i tym samym ustalił wynik spotkania. Drużyna WKS jednak długo męczyła się z Kamerunem. Po 90 minutach było 0:0, a gole posypały się w dogrywce. "Słonie" awansowały do półfinału Mistrzostw Narodów Afryki, w którym zmierzą się z Mali.